Tarihe geçecek olay! Louvre Müzesi’nde uyumak ister misiniz?

Louvre Müzesi’nde kalmak bir hayal gibi gelebilir ama Airbnb sayesinde bu hayal gerçek olacak.

Airbnb sayesinde 2 şanslı kişi, Paris’teki ünlü Louvre Müzesi’nde kalabilecek. Louvre ve Airbnb işbirliğinden doğan bu olayın tarihte eşi benzeri yok.

Gece uykunuza Mona Lisa’dan ninniler, Venus di Milo’dan masallar dinleyerek dalmak isterseniz hemen başvurmanızı tavsiye ediyoruz! Kazanan şanslı kişi ve davetlisi, Louvre’un dünyaca ünlü ikonik cam piramidinin altında yıldızlara bakarak uyuyabilecek!

Tarihe geçecek bu olay öncesi, müzenin sanat tarihçisi tarafından karşılanacak olan davetliler, özel bir müze turunun ardından Rönesans ilhamlı yiyecekler ile karınlarını doyuracaklar ve plaklar dinleyebilecekler. Bundan daha masalsı ve Parisli bir gezi düşünemiyoruz…

Kendilerine özel olarak hazırlanan yemekten sonra III. Napoleon’un odasında akustik bir konser dinleyecek olan davetliler, hayatlarının belki de en değişik deneyimini tadacaklar!

Louvre müzesinin Genel Müdür Yardımcısı Anne-Laure Beatrix bu olayla ilgili, “İki kişinin müzedeki özel piramit şekilli odada kalarak böylesine özel ve farklı bir deneyim sunduğumuz için çok mutluyuz. Birçok kişinin gece Louvre’da dolaşmak isteyeceğine eminiz ve bu nedenle deneyimi olabildiğince unutulmaz ve büyüleyici yapmaya çalıştık. Airbnb işbirliği ile daha fazla insanı sanatın büyüsü ile tanıştırmak istiyoruz,” diyerek müzedeki gece projesini anlattı.

Yarışmaya katılmak için, “Sizi ne Mona Lisa’nın en mükemmel konuğu yapıyor?” sorusunu 12 Nisan’dan önce Airbnb sitesinden cevaplamanız gerekiyor!

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok