Burberry’den çevreci karar: Plastiksiz ambalajlar

Ellen MacArthur Foundation’un açıklamasına göre Burberry, markaları daha sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için 2025’e kadar şirketleri bünyesinden plastiği çıkaracağını açıkladı.

Stella McCartney ve H&M ile beraber, geçtiğimiz Ekim ayında, ‘New Plastics Economy Global Commitment’ anlaşmasına katılan ünlü marka, modanın yarattığı atığı azaltmak için çabalıyor.

Plastiksiz ambalajlar, Burberry’nin de üzerinde çalışma yaptığı konulardan biri. Habere göre, Burberry, ambalajlarını geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir materyallerden üretecek.

Burberry, 2019’un sonuna kadar müşterilere kullanmadıkları askıları geri dönüştürme şansı sunan ve daha sürdürülebilir bir gelecek için ilk adımları atan markalar arasında.

İngiliz marka şimdiden torbalarındaki plastik laminasyonu ve giysi torbalarındaki poli poşetlerini elimine ederek 29 ton plastik atığını önledi! Kreatif Direktör Riccardo Tisci’nin ‘Renewable Energy 100’ ile bir araya gelmesi, Burberry’i geri dönüştürülebilir enerji kullanımında önde gelen şirketler arasına yerleştirdi.

Geçtiğimiz Eylül ayında kullanılmayan veya satılmayan ürünlerini yakmayı sonlandıran Burberry, her geçen gün çevre için daha zararsız bir şirket olmak için çaba gösteriyor.

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok