Bileğinizdeki Sanat Eseri; Classic Fusion Chronograph Orlinski

Classic Fusion Chronograph Orlinski, Hublot’nun patentli kırmızı seramiğiyle buluştu. Yaşamın ve tutkunun rengi olan kırmızı, Richard Orlinski’nin ilk Born Wild Crocodile heykelini çağrıştırıyor. 2004 yılında yapılan heykel, o zamandan beri koleksiyonundaki en tanınmış renk haline gelen canlı ve güçlü bir kırmızı tonunda.

VAHŞİ. KIRMIZI. SERAMİK.

Büyüleyici ama çelişkili bir renk olan kırmızı, hislerimizin bazen birbirleriyle çelişen uçlarını simgeliyor. Aşk, öfke, cesaret, risk, yasaklar, heves… Duygulara hitap eden bir saat.

Birkaç ay önce düzenlenen Baselworld 2018’de, Hublot yenilikler kataloğunu yeni bir beceri ekleyerek genişletti: Canlı bir renkte üretilen ilk seramik. Konseptten üretime kadar, geliştirilmesi dört yıl süren ve malzeme ve üretim süreçlerinde (pigmentlerini yakmadan seramiği katılaştıran basınçlı ve ısıtmalı teknik) yenilikler gerektiren seramik, öncekine kıyasla daha sert şekilde üretildi (1500 HV1 ve 1200 HV2). Bu uzmanlık, Hublot’nun Ar-Ge departmanı ve Metalurji ve Malzeme laboratuvarı ile ortaklaşa şekilde, tamamen firma bünyesinde geliştirildi ve birçok patentle güvence altına alınan gizli bir formül elde edildi.

Eserleri dünya çapında en çok satan modern sanatçı olan Richard Orlinski, 2017’den beri geometrik stilini Hublot saatlerine yansıtıyor. Bileğinizdeki sanat eserleri olan bu saatler, Orlinski’nin açılar ve kenarlarla ünlü geometrik yüzlerine sahip. Tıpkı eserleri gibi, Classic Fusion Chronograph Orlinski Ceramic saat de sanatçının imzası niteliğindeki üç boyutlu keskin hatları ve cilalı görünümü öne çıkarıyor.

CLASSIC FUSION CHRONOGRAPH ORLINSKI CERAMIC

Classic Fusion Chronograph Orlinski Ceramic, 200 saatten oluşan sınırlı sayıda özel üretim ile piyasaya sunuldu. Hublot’nun kırmızı seramiğiyle üretilen 45mm’lik sanat ve yenilikçilik. Saniye ibresinden sayaçlara ve indekslere, kasadan bezel ve kayışa kadar, Hublot ve Orlinski kırmızısının canlı parlaklığının dokunmadığı yer yok. Safir kasa arkası, HUB1155 iskeletleştirilmiş otomatik kronograf mekanizmayı gözler önüne seriyor.