Klasik Mini elektriklendi

Küçük otomobilleri ile otomotiv sektöründe kendine has bir yere sahip olan MINI, orijinal modelinin elektrikli versiyonunu tanıttı.
Eski tasarımın içinde geleceğin teknolojisini barındıran ‘Classic MINI Electric’, tamamen elektrikli bir aracı kullanma keyfini, kendine has go-kart benzeri hisle birlikte sunuyor.
Bu tasarım, 30 Mart-8 Nisan tarihleri arasında, New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. İngiliz otomobil üreticisi, bu modelle, özellikle şehir içinde sürdürülebilir ulaşım alanında öncülük hedeflerinin altını çizmek istiyor.

2008 yılında MINI E modeliyle kullanılmaya başlanan bu teknoloji, 2017 yılında da MINI ‘Electric’ konseptiyle gelişme göstermişti.

Klasik MINI Cooper’ın temel rolü üstlendiği modelde ‘Classic MINI Electric’ elektrikli ulaşımın yakın geleceğini öngörerek bir yandan da markanın karizmasını artırma çabalarına dikkat çekiyor.

‘Classic MINI Electric’ modelinin 2019 yılında seri üretime geçen ilk elektrikli MINI modeli olması hedefleniyor.

Orijinal MINI’nin kompakt yapısı, ayırt edici detayları ve kişiselleştirme seçenekleri, modeli tüm dünyada sevilen bir ikon haline getirmişti.

Classic MINI Electric de orijinal modelden aşina olduğumuz kırmızı renk ile üretilecek. Otomobilin önünde, arkasında ve jantlarında ise sarı renkli MINI Electric logosu bulunacak. Öte yandan gümüş renkli tavan, kaput kapağındaki karakteristik çizgiler ve ön kapaktan bagaja doğru uzanan çizgiler aracın tasarımını tamamlayan diğer unsurlar olarak göze çarpıyor.