İnsanın doğaya etkisini fotoğraflarla gösteriyor!

Endüstrinin doğaya etkilerini gösteren ve Edward Burtynsky tarafından çekilen fotoğraflar Anthropocene adlı sergide gösterildi.
Alanında lider modern bir fotoğrafçıya her yıl verilen ”Photo London Usta Fotoğrafçılık ödülü”nün bu yıl ki kazananı Edward Burtynsky oldu.
Edward Burtynsky’nin yeni ve az bilinen eski fotoğrafları özel bir sergide gösterildi.
Anthropocene adı verilen sergi modern varoluşun karmaşıklığını ve Avustralya ve Kanada’daki madenler, Nijerya’daki petrol hırsızlığı ve kereste fabrikaları, Hindistan’daki tuzlalar ve göz alabildiğince uzanan şehir manzaraları gibi birbirinden farklı konuları barındırıyor.
 

Fotoğrafçılıktaki teknik sınırları zorlamasıyla bilinen Burtynsky’nin, yeni geliştirilen artırılmış gerçeklik deneyimleriyle de çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Burtynsky’nin sergisine katılanların akıllı telefonlarını ve tabletlerini kullanarak fotoğraflarla etkileşime geçmesi öneriliyor.

Böylece ziyaretçiler telefon ve tabletlerinin kameralarını fotoğrafa odakladıktan sonra o fotoğrafın çekildiği ortamdaki ağır makineleri ve endüstriyel çevreyi de gözlemleme şansı buluyor.