Kendi Küçük Kumsal Canavarınız!

 

Puzzle yapmayı seviyorsanız bir de üç boyutlusunu deneyin…

Hollandalı heykeltıraş Theo Jansen’in dev boyutlardaki kinetik heykellerini internette mutlaka görmüşsünüzdür. Sanatçının Strandbeest (Kumsal Canavarı) adını verdiği bu inanılmaz mekanizmalar rüzgar gücüyle çalışıyor ve kumsalda sanki başka bir dünyadan gelmiş devasa yaratıklar gibi kendi kendilerine yürüyorlar. Ve o kadar etkileyici görünüyorlar ki, videoları bir dönem sosyal medyada viral hale gelmiş, hatta BMW’nin inovasyon temalı TV reklamında boy göstermişlerdi.

Heyzlass Mini Strandbeest, Jensen’in dev mekanizmalarının minyatür boyutlarda bir replikası. Arkasındaki minik pervane ile kendi rüzgarını yaratıyor ve düz yüzeylerde kayarcasına ilerliyor. Puzzle meraklıları için düşünülmüş bu mekanik harika 117 parçadan oluşuyor ve özel bir alet gerektirmeden, en fazla 90 dakikada tamamlanıyor.

Kumsalda ya da havuz kenarında dinlenirken, hatta çocuğunuzla birlikte birleştirebileceğiniz bu minik oyuncak zeka oyunlarından hoşlananlar için bire bir ve el becerisini geliştirdiği de kesin. Sipariş vermek için tek yapmanız gereken buraya tıklamak

DERLEYEN: Deniz Güneş