Yeni motor ve sürüş asistanı seçenekleriyle dünyanın en sofistike SUV’leri daha da rafine olacak. Size sadece sürüşün keyfini çıkarmak kalacak.

Lüks Range Rover Artık Daha da Rafine

Yeni motor ve sürüş asistanı seçenekleriyle dünyanın en sofistike SUV’leri daha da rafine olacak. Size sadece sürüşün keyfini çıkarmak kalacak.

Yeni motor seçenekleri arasında 275 beygir gücündeki 3.0 litre, ikiz turbo SDV6 motoru, kendisinden önceki TDV6 3.0 litre olandan 17 beygir daha fazla güç üretebiliyor. Bu yeni gelişmiş dizel motor 625 Nm torka sahip ve yakıt emisyon değerleri de daha düşük. Ancak performansı çok daha ileri düzeyde.

Bunun yanında Land Rover’ın 4.4 litre SDV8 dizel motoru şimdi sekiz kademeli otomatik şanzımanla beraber daha verimli ve çevreci bir otomobil sunuyor. Bir de mühendislik harikası bir sanat eseri olan P400e plug-in hibrit elektrikli motorlar (İngilizce kısaltması PHEV) 51 km boyunca sıfır emisyonla yolculuk vadediyor. Üstelik GPS navigasyonu en az enerji harcayacağınız yolu seçerek size yardımcı oluyor.

Daha da güvenli bir sürüş için ise Adaptive Cruise Control teknolojisine Stop and Go özelliği eklenmiş. Bu geliştirilmiş versiyonda sistem öndeki aracın uzaklığını ölçüp bir takip mesafesi belirliyor. Eğer araç üç saniyeden fazla hareketsiz kalırsa duruyor ve sonra yeniden çalışarak devam ediyor. Steering Assist isimli bir başkan teknolojik yenilik de elleriniz direksiyondayken aracınızı şeridinde tutuyor veya şerit değiştiriyor. Yoldaki işaretlerden yarıdm alan sistem eğer onlar yoksa öndeki aracın izini takip ediyor. Ani şerit değiştirmeniz veya fren yapmanızla da devre dışı kaldığını belirtelim.

Yeni Range Rover konfor, lüks, sürüş keyfi ve ileri teknolojiyi bir arada ve birçok farklı seçenekle sunuyor. Son kullanıcı için harika olan bu seçeneklerden bir tanesi sizin ve emin olun bu SUV’ler önümüzdeki döneme damgasını vuracak.

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok