Range Rover Sport’a Yeni Teknoloji Takviyesi

SUV konforunu spor otomobil performansıyla birleştiren araç yeni motoru, geliştirilmiş seyir kontrol ve acil fren sistemleriyle artık daha da hızlı ve güvenli.

Yeni güncellemelerle Avrupa pazarına çıkan Range Rover Sports hiç şüphesiz lüks SUV segmentinin standart belirleyen modellerinden. Spor otomobil performansını SUV konforuyla birleştiren araç Avrupa pazarına yeni güncellemelerle çıkmaya hazırlanıyor. Güncelleştirilmiş versiyonda en önemli değişiklik, 0-100 km/s aralığını 7.6 saniyeye düşürürken AB hava kirliliği standartlarını karşılayan yeni çift turbolu 249PS 3 litre SDV6 motor. Otomobilin diesel ve 51 km menzilli P400e plug-in hibrid elektrikli seçenekleri bulunuyor.

Stop & Go özellikli Adaptive Cruise Control sistemiyle şehir içi dinamik kullanım özellikleri de geliştirilen araç artık önündeki otomobille arasında belli bir mesafe koruyabiliyor ve öndeki araç üç saniyeden uzun süre hareketsiz kaldığında durup geri çekilebiliyor. Adaptive Cruise Control sisteminin Sürüş (Steering) Asistanlı versiyonu da bulunuyor. Bu sistem, sürücünün elleri direksiyondayken küçük müdahalelerle otomobili bulunduğu şeritte ortalıyor. Sistem şerit değiştirirken veya fren yapıldığında devre dışı kalıyor.

Uzakta bir engel tanımladığında otomatik olarak frene basan Yüksek Hızlı Acil Fren özelliği ise seyir kontrol sistemlerinin her iki versiyonunda da mevcut.

Derleyen: Erdir Utku