Hayran Olup İçinden Çıkamayacağınız Otel Banyoları 

Bazen küvette uyumak istersiniz ya hani, işte bu banyoların belki hepsi küvetli değil ancak kesinlikle içlerinde uyunası. 

Klapstar, The Boutique Hotel, Singapur

Klapsons eski ismiydi yakın zamanda değiştirildi. Değişmeyen şeylerse fonksiyonellik, yenilikçilik ve zamansız tasarım… Bu üçlü Singapur’un finans merkezinde yer alan 17 odalı otelin tasarım felsefesinin temelini oluşturuyor.

Sawaya&Moroni’den William Sawaya tarafından tasarlanan otelin her odası farklı. Executive Rooms, odanın ortasında salyangoz şekilli şeffaf duşlara sahipken; Cosmo Room’daki ahşap çerçeveli duş odanın dışında bulunuyor. Böylece hem içeride hem de dışarıda duş alma keyfini yaşayabiliyorsunuz. Her odada bulunan Molton Brown banyo kitleri lüks bir banyo deneyimini körüklüyor.

Hotel DeBrett, Auckland, Yeni Zelanda

Geniş banyolar içerisinde yer alan art deco tasarımlı derin küvetler ve kadife bornozlar dersek anlar mısınız? Bunlara 1920’lerden kalan binanın tasarım diline sadık kalınarak eklenmiş yuvarlak, siyah ve petek şeklinde mozaikleri ve parlak siyah granitle döşenmiş yerleri eklerseniz bu harika banyoyu tamamlamış olursunuz.

Yeni Zelandalı Eithne Curran isimli bir firmadan tedarik edilen sürdürülebilir doğal malzemelerden yapılmış banyo kitleri ise bu güzelliğe son dokunuş için.

New Hotel, Atina, Yunanistan

Eski Olympic Palace Hotel yerine inşa edilen bu otelin sahibi Güney Kıbrıslı iş insanı ve aynı zamanda dünyaca ünlü sanat koleksiyoncusu Dakis Joannou. 79 odası bulunan otelin iç tasarımında şaşırmayacaksınız tabii ki, antik Yunan mitolojisinden esinlenilmiş.

Oteli dünyaca ünlü Brezilyalı Campana biraderler tasarlamış. Ve stillerini az çok biliyorsanız altın polyester veya pirinçten yapılmış lavabolar, banyonun dışarısına konulmuş küvetler ve bambu banyo zeminleri gibi enteresan detaylar sizi şaşırtmayacak. Her banyoda Yunanistan’ın kendi organik kozmetik markası Kiehl’s ve de Clarins banyo kitleri bulunuyor.

 

Yazan: Kemal Can