BMW’den Goodwood için Sürprizler

Goodwood Festival of Speed’de görücüye çıkacak BMW 8 Series Coupé yanına BMW Concept M8 Gran Coupé’yi de alıyor. Bu yeni konsept 2019’da tanıtılacak iki yeni modelin de ipuçlarını veriyor.

BMW 8 Series Coupé İngiltere prömiyerini 12-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 2018 Goodwood Festival of Speed’de yapacak.  Le Mans’taki lansmandan yeni dönen yarışçı kuzeni BMW M8 GTE ve yeni BMW i8 Roadster ile birlikte Goodwood’un ünü 1 kilometrelik yokuş yukarı parkurunda boy gösterecek olan otomobilin Kasım ayında satışa çıkması bekleniyor.

Sıra dışı performansı, muhteşem tasarımı ve en yeni ve lüks ekipman teknolojisiyle BMW 8 Series Coupé hiç şüphesiz son yıllarda gördüğümüz en heyecan verici otomobillerden biri. Goodwood ziyaretçileri otomobili ‘İlk Bakış’ kategorisinde seyir halinde izlemekle kalmayacak, festivalin BMW’ye ayrılan özel Stable Yard alanında yakından inceleyebilecekler.

David Hockney, Art Car, 1995.

Bu alanda, BMW’nin yeni lüks anlayışını gözler önüne seren konsepti BMW Concept M8 Gran Coupé de sergilenecek ve lansmanlarının 2019 yılında yapılması planlanan iki yeni modelin, BMW 8 Series Gran Coupé ve BMW M8 Gran Coupé’nin ipuçlarını verecek. Festival ziyaretçileri alanda ayrıca yeni BMW i8 Roadster ve özel metalik Moonstone renginde bir BMW 740L’nin yanı sıra dünyaca ünlü pop-art sanatçısı David Hockney’in  1995 Art Car adlı işini, yani kabin içi kaportasına resim halinde çizilerek bir nevi ‘içi dışına çıkartılmış’ bir BMW 850CSi görecekler.

Derleyen: Erdir Utku