Kağıttan Yapılmış Sanat Eserleri Sergisi

 

Kağıt işlerin sadeliği ve naifliği üzerine izleyici algısını değiştirecek olan “Gündönümü” sergisi 21 Temmuz’a dek ddesign gallery’de görülebilir.

21 Haziran, gündönümünü yaşadığımız o en uzun günde açılan aynı isimli sergi bize iki farklı olgu üzerinden yaklaşarak dikkatimizi cezbediyor.

21 Haziran Dünya’nın kuzeyi için en uzun güneyi için en kısa gündüz. Geceyle gündüzün yer değiştirdiği, doğanın yeryüzündeki yaşamın ince bir dengede olduğunu hatırlattığı zaman.

Ahmet Sarı

Kağıt, Eski Mısır’ın kendine benzer parşömeni bir yana bırakılırsa Çin’den yola çıkıp Arap yarımadasından dünyaya yayılan insanlığı kültür taşıyıcısı. Bilginin hızlı yayılmasını sağlayan, kıtaları birleştirme gücüne sahip mucizevi nesne.

Ve çizgi ve resim… sözden çok önce ve sözden sonra kendine ait kodlarla konuşan büyüyen, yayılan, çoğalan, iletişimi, aklı, tini besleyen gösterimlerin hepsi.

Barış Sarıbaş

Kağıt işlerin sadeliği ve naifliği üzerine izleyici algısını değiştirecek olan “Gündönümü” sergisi ddesign gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Mevsimsel döngünün en uzun gününde dört sanatçı, bir kez daha çizgiyi ve rengi kağıtla buluşturdu. Binlerce yıldan, kağıdın ve boyanın evriminden, resmin dönüşümünden sonra kendi dillerini kağıda nakşettiler.

Sema Maşkılı

Sergi dört farklı sanatçının kağıt üzerine yapmış oldukları eserleri bir araya getirerek, alışılmışın ve popülerin dışında da nefes alabilen bir sanat anlayışını yansıtıyor. Sergide yer alan Kerem Ağralı, Sema Maşkılı, Ahmet Sarı ve Barış Sarıbaş’ın eserleri izleyiciyi günlük yaşamdan kopararak, zaman ve mekan algısını sorgulatarak başka dünyaların kapısına kadar götürecek.

 

Adres: Büyükd er e Ca d . N or a min  İş Merkezi  B5  Katı  Ma sla k İstanbul

 

* Açılış fotoğrafında kullanılan iş, Kerem Ağralı.