Kadınlar İçin Bu Yılın En Gözde Saat Modelleri

Aslında tek bir saatle birçok farklı saatiniz olabileceğini biliyor muydunuz? Veya yine tek bir saatle hem gece hem de gündüz farklı saatler kullanabileceğinizi? Nasıl mı?

Kadınlar için ayakkabılar neyse saatler de aynısı pekala. Ne kadar olsa da o kadar istiyorlar. Çünkü hemen her kıyafetle giyilecek bir saat modelini henüz kimse tasarlamadı ve o gün geldiğinde emin olun ki endüstri biraz değişecektir. Ancak köklü saat firmaları son yıllarda kadınların artık çeşitlilikten, renkten ve seçeneklerinin bol olmasından hoşlandığını gördü ve de bunların üzerine gitti. Bir saatle harikalar yaratmak isteyecek hanımlara ve onlara hediye arayan beylere harika bir liste hazırladık:

Panthère de Cartier

Bu yıl Cartier’nin ikonik modeli Panthère o kadar çeşitli seçeneklere sahip ki, muhakkak ki bir tanesi aklınızı çelecektir. Beyaz, sarı ve pembe altın kasaya sahip modellerin bazılarının bilezikleri bileğinize iki veya üç kere dolanabilecek şekilde uzun tutulmuş. İki farklı boyda üretilen yeni modellerin bazı pembe altın ve beyaz altın versiyonlarının bezelleri de pırlantalarla kaplı.

Arceau Casaque, Hermes

Binicilik çağrışımlı bu saat modeli, üzengi şeklindeki kayış kulbu ile basit ama modern bir görünüm yakalarken, firmanın da geçmişini hatırlatıyor. Henri d’Origny tarafından 1978’de tasarlanmış, klasik bir yuvarlak kasalı model. Esasen onu aykırı kılansa bu yılki rengarenk kayış ve kadranları. Bu renkli alternatifleri sayesinde bir saat alıp daha sonra başka renklerde kayışlarını değiştirerek alternatif yaratabilirsiniz. 

Possession, Piaget

Piaget, kadınlara bu yıl arşivinden Possession isimli modelinin binbir yeni versiyonuyla göz kırpıyor. Dekoratif taşlar, pırlantalar, altının çeşitli tonları ve de çelik akıl çelmeye çalışan firmanın bunda oldukça başarılı olduğunu söylemek gerek. Değiştirilebilir kayışları zor beğenenlerin değilse bile kararsızların gönlünü alacaktır.

Historiques American 1921, Vacheron Constantin

Vintage modellere tutkun olanların hemen tanıyacağı Historiques American 1921 isimli model, 1920’lerde otomobil meraklısı bir ABD’li için özel olarak elleri direksiyondayken saatini doğru okuyabilsin diye düşünülmüş. Direksiyonda değilseniz de saate bakmak için bilek çevirme hareketi yapmıyorsunuz. Bugüne dek erkekler için üretilen bu model şimdi 36,5 mm kasa boyutuyla zarif bir bilekte yerini arıyor. Üstelik iki farklı renk değiştirilebilir kayışla beraber satılıyor.

Reverso Tribute Duoface Casa Fagliano, Jaeger-LeCoultre

Biri gündüz diğeri de gece diye düşünebileceğiniz iki farklı kadrana sahip bu modelin bir tanesini diğerinin arkasında hep gizlediği iki ayrı yüzü var. Jaeger-LeCoultre beklentileri yüksek ve sofistike zevklere sahip kadınları oldukça tatmin edecek bir marka. Bu sebeple bu yıl sıcak tonlara sahip pembe altın kasasını, her biri Arjantinli ünlü deri ustası Casa Fagliano tarafından özel olarak tasarlanan ve elde üretilen iki tonlu Casa Fagliano Edition deri kayışla tamamlamış.

The élégante by F.P. Journe

Bu hibrit saatin içindeki elektronik işlemci, siz 30 dakika boyunca hareketsiz kalırsanız saatin mekanik aksamını durduruyor ve enerji saklıyor. Özellikle kadınlar için geliştirilen bu modelin otonom olarak çalışma süresi 8 veya 18 yıl arası öngörülmüş. Dilediğinizde zamanı durdurmanız ve kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkün ama geriye dönmeniz şimdilik imkansız.

 

Yazan: Oktay Tutuş