Karavanla Seyahat Düşünüyorsanız BMW’ye Güvenin

Aracınızın arkasında çekeceğiniz bir karavanla kendinizi yola vurmadan önce şunu bilmenizde fayda var: BMW 520d Touring xDrive M Sport, dünyanın arkasında karavanla seyahate en uygun aracı seçildi.   

Bu nasıl bir müsabaka demeyin, oldukça ciddi bir tanesi. Tow Car Awards, dünyanın en büyük kamp ve kampçılık kulübü olan The Camping and Caravanning Club ve İngiliz Practical Caravan ve What Car? dergileriyle The Swift Group isimli en büyük karavan üreticisinin her yıl verdikleri en iyi karavan çeken araç ödülü, saygınlığı ve zorlu test süreçleriyle biliniyor. 12 yıldır verilen bu ödül için jüri üyeleri aday araçları yokuş yukarı çıkma, hızlanma, fren, acil şerit değiştirme gibi testlere tabi tutuyorlar. Ayrıca teknoloji ve konfor ile güvenlik de değerlendirilenler arasında.

Bu yıl değerlendirilen 44 aday arasında 1700-1899 kg sınıfında BMW 520d Touring birinci oldu ve aynı zamanda bu aracı jüri üyeleri yarışmanın genel kazananı da ilan etti. Yine aynı değerlendirmeler sonucu 1900 kg üzerindeki kategoriyi ise Land Rover Discovery kazandı.