Zamanın Denizlerinde Bir Mücevher

 

Harry Winston’un Waterfall Automatic 36mm isimli yeni saat modeli firmanın ödüllü baget kesim pırlantalarıyla süslenmiş.

Ocean Koleksiyonu bu yıl, taş kesme sanatına ve görünmez dizime ışık tutan muhteşem bir mücevher modeli de dahil olmak üzere, özel olarak kadınlar için tasarlanmış yeni koleksiyonlarını genişletiyor. 404 pırlanta ve 43 pembe safirin ışığıyla dolup taşan Ocean Waterfall Automatic 36mm, Harry Winston’ın taş süsleme ustalarının üstün el işçiliğini ortaya koyar. Köklerine sadık saat, küçük retrograd saniye göstergesi ve dış merkezli saat ve dakika sayacı da dahil olma üzere, Ocean ailesinin imzası haline gelmiş tüm özellikleri bir arada sunuyor.

Uzun, dikdörtgen biçiminde formuyla tanınan baget kesim, Art Deco döneminde oldukça popüler olmuştur. Bu kesimin mükemmel olması için gereken sofistike ve üst düzey el işçiliği nedeniyle, baget kesim pırlanta bir zamanlar sadece seçkin mücevher tasarımlarında kullanılırdı.

Çerçeve, kollar ve kasanın kenarlarında yer alan 118 adet baget kesim pırlantayla beyaz altından yapılmış kasa, gösterinin tartışmasız yıldızı konumunda. Harry Winston’ın saat 12 yönündeki zümrüt biçimli sembolü de, pembe bir safirle kendini değerli taşların güzelliğine bırakmış olan bir diğer yıldız. Şovu ise sedefe benzeyen zarif bir pembe renge sahip timsah derisi kayış tamamlıyor.

Yazan: Kemal Can