İkonik Portofino Ailesi İki Yeni Üye Kazandı

 

IWC Schaffhausen geleneksel Portofino koleksiyonunu, Portofino Hand-Wound Eight Days’in iki yeni versiyonuyla genişletiyor.

IWC Schaffhausen’ in 1984’te çıkarmaya başladığı Portofino Koleksiyonu görsel cazibeye ve İtalyan rivierasının tarzını tercih eden saat meraklılarına hitap ediyor. İsviçreli üretici şimdi de elde kurmalı sekiz günlük mekanizma barındıran ikonik Portofino’nun iki yeni versiyonuyla koleksiyonu büyütüyor. IWC, Portofino Hand-Wound Eight Days’de ilk kez süet kayış kullanıyor. Süet kayış, yumuşak, pürüzlü yüzeyiyle sadece görsel bir çekicilik katmakla kalmıyor, saatin bileği rahatça sarmasını da sağlıyor. Ayrıca gri süet kayış ve arduaz rengi kadran mükemmel bir uyumu yakalıyor. Portofino Hand-Wound Eight Days’de ise IWC yeni bir materyal ve renk kombinasyonu sunuyor. Bu versiyonda elde kurmalı klasik tasarımın koyu mavi kadranı Milano tarzı zarif hasır kordonla hoş bir tezat yaratıyor.

Her iki model de şirket üretimi 59210 kalibre ile çalışıyor ve 192 saat – ya da sekiz gün – boyunca dakiklik ve güvenilirliğinden ödün vermiyor. Dokuz gün aralıksız çalışacak biçimde tasarlanmasına karşın sekiz gün sonra mekanizma otomatik olarak duruyor. Bunun nedeni torkun sekiz gün sürekli işlemesini güvence altına almak. Kadranda ayrı bir göstergesi bulunan entegre güç rezervi, sahibine saati doğru zamanda kurması gerektiğini hatırlatıyor. Şeffaf safir cam kasa sırtı, saat sahibinin Côtes de Genève ile süslü mekanizmayı görmesine olanak veriyor.