Hepimiz Karl’ın Askerleriyiz!

Karl Lagerfeld’in ModelCo işbirliğiyle yarattığı yeni kozmetik koleksiyonu ondan beklenebilecek kadar şaşalı ve hayret uyandırıcı bir tanıtımla Paris’te görücüye çıktı.

Bir sürü Daft Punk gibi giyinmiş adamın üstelik senkronize ve robotik hareketlerle Paris’in ikonik yerlerinde birden peyda olduklarını düşünün. Bir meraklı bakışlar ordusu gözetiminde yaptıkları şovları için Eiffel Kulesi, Tuileries, Champs-Elysées, Saint-Germain-des-Prés, Montparnasse ve Palais de Tokyo gibi şehrin en bilinen yerlerini seçen bu figürler aslında Karl Lagerfeld’İn Karl Beauty Butlers isimli neferleri. Görevleri ModelCo ile tasarımcının yarattığı 50 ürünlük “Illuminated Beauty” isimli kozmetik ürünleri koleksiyonunu tanıtmak ve giydikleri başlıklar da koleksiyonun amiral gemisi ürünü LIP LIGHT Lip Gloss’a bir gönderme.

Yaptıkları bu gerilla şovu Place Vendome’da sonlandıran Beauty Butlers, Karl Lagerfeld’in 50 ayrı üründen oluşan bu yeni koleksiyonu için yeterince ilgiyi toplamış olarak uzaklaştı. “Illuminated Beauty” sadece belli noktalarda satışı yapılacak ve limitli üretim ürünlerden oluşuyor. Bir kez tükendikten sonra bir daha bulmanız zor. O sebeple satılacakları yerleri de limitli tutmuş Bay Lagerfeld. Pazarlama kampanyasında da 3D animasyon bir Karl Lagerfeld’I İngiliz süpermodel Stella Maxwell ile beraber görmeniz mümkün.

Günümüzün ne yapsa satılan dahi tasarımcısının daha uzun yıllar yaşaması için bütün markalar topyekün duacı. Ancak bu 3D Karl’ı gördükten sonra anlıyoruz ki varlığı olmadan da mirasını devam ettirmek mümkün olacak. Ne dersiniz?

Yazan: Kemal Can