Zenith ve Cohiba Bir Araya Gelirse…

İkonik İsviçreli saat üreticisi ve Küba’nın en iyi puro markasının 2016 yılında Cohiba’nın 50’nci yıl dönümünde başlayan ortaklığı bu yıl da devam ediyor.

2018 yılında, bu efsanevi ve büyük rağbet gören kaliteli purolar için ZENITH Pilot Type Extra Special Cohiba Maduro 5 Edition ve Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition’ı sırayla pembe altın ve bronzun sıcak tonlarıyla üretti. 10 ATM’ye kadar su geçirmezlik, 50 saat güç rezervi, markayı öne çıkaran kasa, beyaz mandallı kolay ayarlanabilen tepe (Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition’ın kasasında ayrıca butonlar bulunuyor) ve Zenith/Cohiba Pilot saatlerinin büyük boyutlu luminovalı rakamları gökleri fethedenleri temsil eden serinin DNA’sını ve Maduro 5 sarımlık yapraklarının zengin tonlarını gururla taşıyor.

50 saatten oluşan Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition ve 150 saatten oluşan mevkidaşı Pilot Type 20 Cohiba Maduro 5 Edition’ın kum raspalamalı siyah kadranlarında hem Zenith’in hem de Cohiba’nın logoları bulunuyor. Her iki modelde de altın kaplamalı saat ve dakika ibreleri mevcut, Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition’da saat 9 pozisyonunda küçük saniye, saat 3 pozisyonunda merkezi krono ibresi ve 30 dakika sayacı bulunuyor. Özel bir titanyum kasa serideki saat sayısını, asil ‘Cohiba Maduro 5’ ismini ve altında Cohiba’nın tarihi fabrikası olan “El Laguito” yazısını taşıyor. Pilot Type 20 Chronograph Cohiba Maduro 5 Edition’ın koruyucu kauçuk astara sahip kahverengi ve yağlı nubuk deri kayışı ve Pilot Type 20 Extra Special Cohiba Maduro 5 Edition’ın koruyucu kauçuk astarlı, özel dikişli ve 18 ayar pembe altın tokalı kahverengi timsah derisi kayışı, bu sıra dışı koleksiyoner saatlerine mükemmel bir son dokunuş yapıyor.