Bu yılın ilk çeyreğini kapsayan satış grafiğinde en sevindirici unsur, Nisan ayında elektrikli araçların satışında görülen yüzde 52’lik artış.

BMW Group, Çeyrek Milyon Elektrikli Aracıyla Yollarda

Bu yılın ilk çeyreğini kapsayan satış grafiğinde en sevindirici unsur, Nisan ayında elektrikli araçların satışında görülen yüzde 52’lik artış.

BMW Group bu yılın başından şimdiye dek toplam 799,520 adetlik araç satışıyla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,5’lik bir artış yakaladı. Yine aynı şekilde elektrikli araç satışlarında da olağanüstü bir sıçrama söz konusu. BMW I, BMW iPerformance ve MINI Electric araçlarının toplam Nisan ayı satışları yüzde 52 artış gösterdi. BMW Group şimdiye dek 250.000 elektrikli aracı sahiplerine teslim etmişti ve sadece bu yıl 140.000 adetlik satış hedefliyor. Bu yılın ilk dört ayında ise BMW Group 36,692 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirdi. Tüm grup içerisindeki araç satışlarının yüzde 5’i artık elektrikli araçlardan geliyor. En büyük pazarlar olan ABD, İngiltere ve Çin bu araç satışlarında başı çeken ülkeler. Özellikle Çin’de üretilen BMW 5 Serisi plug-in Hibrit modelinin bunda katkısı büyük. Ancak spesifik pazarlarda bambaşka sonuçlar da elde ediliyor. Mesela Malezya’daki araç satışlarının yarısından fazlası elektrikli olanlardan oluşuyor. BMW Group elektrikli araçlara olan inancını artırdığı yatırımlar ve daha fazla elektrikli araç modeli piyasaya sürerek gösteriyor. Gelecek elektrikte!

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok