BMW Tarihinde Yeni Bir Sayfa

Le Mans’tan bir gün önce, 15 Haziran’da görücüye çıkacak yeni BMW 8 Series Coupe, markanın otomobil yarışlarında kazandığı tecrübeyle geliştirildi.

Yüz yıla yaklaşan tarihiyle dünyanın en zorlu ve bilinen dayanıklılık yarışlarından biri olan 24-Saat-Le Mans, 16 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Bu seneki yarış BMW’nin tarihinde de yepyeni bir sayfaya işaret ediyor. Marka yarıştan bir gün önce yeni lüks spor modeli BMW 8 Series Coupe’nin dünya prömiyerini yapacak. Ertesi gün ise bu yepyeni coupe modele ilham veren BMW M8 GTE, 2011 yılından beri ilk kez Le Mans’a katılacak.

BMW 2018 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın ikinci turunda iki BMW M8 GTE yarıştıracak. Bu yol canavarları yarış potansiyellerini sezonun başında Spa-Francorchamps (Belçika) ve US-American IMSA WeatherTech SportsCar şampiyonasında zaten göstermişlerdi. Le Mans arifesinde görücüye çıkacak üretim modeli BMW M850i xDrive Coupe’nin vites ve süspansiyon teknolojisi, otomobil yarışlarında edinilen bu deneyimle geliştirildi. Otomobil yeni V8 motoru yenilenmiş teknik özellikleri sayesinde mükemmel yol tutuşuna sahip.

Modelin tam Le Mans öncesi tanıtılmasının ardında bu yarış deneyiminin vurgulanması yatıyor. Yeni BMW M8 Coupe tam da bir yarış otomobilinden bekleyeceğiniz güce ve çevikliğe sahip ve en dinamik sürüş şartlarında bile mükemmel kontrol sunuyor. Model aynı zamanda sürüş konforu, sıra dışı ambiyansı ve en yüksek kalite ekipman özellikleriyle markanın lüks segmentindeki ağırlığını sürdüreceğini gösteriyor. Yeni BMW M8 Coupe bu yıl içinde satışa sunulacak.

Derleyen: Erdir Utku