MINI Tutkunları Portekiz’de Buluşuyor

40. Uluslararası MINI Buluşması, konserler, spor müsabakaları, otomobil sergileri ile oldukça eğlenceli bir program vaat ediyor.

MINI sevdalıları 40’ıncı Uluslararası MINI Buluşması için bu yıl Portekiz’in popüler tatil bölgesi Praia de Mira’da buluşacaklar. Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanından binlerce MINI sahibini bir araya getirecek beş günlük festival 17 Mayıs’ta başlayacak ve 21 Mayıs’a kadar devam edecek.

Festivalin yapılacağı Praia de Mira Porto şehrinin yaklaşık 100 km güneyinde, Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan, plajlarıyla ünlü bir tatil beldesi. Festivalin yapılacağı alan ise bizim Ölü Deniz’i andıran geniş bir kumsal ve lagün arasında yer alıyor. Festivale katılacak MINI sevdalılarını konserler, spor müsabakaları, otomobil sergileri de dahil olmak üzere oldukça dolu ve eğlenceli bir program bekliyor. Festival alanında ayrıca bir yedek parça ve aksesuar pazarı da kurulacak.

Praia de Mira plajı

Bu sene ilk kez Portekiz’de gerçekleşecek festivalin her günü, MINI Moke, MINI Clubman ve MINI Van gibi tarihi öneme sahip klasik bir MINI modeline adandı. Aynı zamanda MINI Cooper S 55’inci ve MINI Convertible ise 25’inci yaşını kutlayacak. Festival Portekizli MINI sahiplerinin kurduğu Clube Mini de Portugal tarafından düzenleniyor ve organizatörler bu yıl 40’ıncı buluşma için binlerce MINI tutkununun kendi otomobilleriyle Praia de Mira’ya akın edeceğini söylüyor.

Katılmak için henüz çok geç sayılmaz! Tabii eğer vizeniz varsa… Geçen yıl İngiltere’de, Stanford Hall’da düzenlenen festivalden alınan aşağıdaki video sizi nasıl bir atmosferin beklediği hakkında bir fikir verebilir.