Londra’da Sizi Bekleyen Şoförlü Bir Jaguar I-PACE’iniz Var

Heathrow Havalimanı’nda başlayan yeni servis hizmeti, İngiltere’deki en büyük elektrikli araç filolarından birini 200 adet I-PACE ile kurdu.

WeKnowGroup isimli bir şirket tarafından başlatılan yeni lüks şoförlü otomobil servisi şehirle Heathrow arasında gidip gelecek Jaguar I-PACE otomobillerden oluşuyor.  Bu yaz ilk başta 50 I-PACE ile başlanacak lüks servis hizmeti, daha sonra teslim edilecek 150 adet araç ile birlikte dev bir filoya dönüşecek. Jaguar I-PACE’in bazı özellikleri göz önüne alındığında aslında neden tercihin ondan yana kullanıldığını anlamak zor değil.

Tamamen elektrikli otomobilin karbon emisyonu çok küçükken, kendisi beş kişiyi ve onların bavullarını alabilecek denli geniş. Neredeyse sessiz elektrik motoru ile uçak yolculuğunun gürültüsünden bıkmış insanları taşımak için oldukça sessiz bir ortam sunuyor. Altı adet USB şarj istasyonu onu şarjı tükenmiş yolcuları için harika bir araç yapmaya yetiyorken; dört farklı bölüme iklimlendirme yapabilmesi de cabası. Neredeyse 500 km menzile sahip I-PACE, sadece 40 dakikada pillerinin yüzde 80’ini doldurabiliyor. Bu boyutlardaki ortalama bir benzinli şoförlü araç ise günde 183 km yol gidebiliyor.

Jaguar I-PACE firmanın 2020’ye dek ürettiği her modelin elektrikli versiyonunu da sunmayı vaat etmesinden sonra satışa çıkan en önemli modeli teşkil ediyor.