Asfalt Ağlasın!

Hazır mısınız? Jaguar Taxi Race dünyanın en zorlu yarış parkuru Nürburgring Nordschleife’de son sürat bir tur vaat ediyor.

Performans otomobillerinden hoşlanıyor hız yapmayı seviyorsanız, şimdi elinizde bir fırsat var: ‘Yeşil Cehennem’ olarak da bilinen dünyanın en zorlu yarış parkuru Nürburgring Nordschleife’de son sürat bir tur atmanız mümkün. Jaguar Taxi Race sizi (tercihinize göre) bir Jaguar F-TYPE SVR ya da XJR575 modeline bindiriyor ve tecrübeli bir pilot eşliğinde 73 virajlı 20 kilometrelik bir maceraya çıkartıyor. Bu 30 dakikalık macera boyunca bir Nürburgring 24-hour pilotunun deneyimlerini yaşıyor, 1.2g’ye varan itme gücünü göğsünüzde hissediyorsunuz.

Saatte 200 mil (yaklaşık 322 km) hız yapabilen F-TYPE SVR (yukarıda), F-TYPE Serisinin en güçlü modeli. Beş litrelik V8 turboşarj motor 0-100 km/s aralığını sadece 3.7 saniyede alıyor. Geliştirilmiş şasisi ve aktif aerodinamik tasarımıyla her türlü hava ve yol koşullarında süper-otomobil performansı veriyor. Jaguar XJR575 (aşağıda) ise ikonlaşmış XJ Serisinin 50 yıllık tarihinde geliştirilen en hızlı model. F-TYPE SVR ile aynı 5 litrelik V8 turboşarj motorun kullanıldığı araç saatte 300 km (186 m/s) hıza ulaştıktan sonra daha fazla hız kazanması elektronik bir sistemle engelleniyor. 0-100 km/s aralığı ise sadece 4.4 saniye.

Jaguar Taxi Race deneyimi Kasım ayına kadar devam edecek. Her tur için kişi başı fiyat 199 avro olarak belirlenmiş. Turdan önce bir güvenlik brifingi veriliyor. Tur bittikten sonra çekilen size özel videonuzu yarış ve sürüş uzmanlarıyla birlikte inceliyorsunuz. Katılım için 18 yaşından büyük olmanız gerektiğini hatırlatmaya gerek yok. Uçuşa hazırsanız, rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

Derleyen: Erdir Utku