Cartier’den Yeni Bir Gözlük Koleksiyonu

Panthere de Cartier gözlük koleksiyonunda yer alan güneş gözlükleri ve diğer günlük modeller içerisinde belki de aradığınız o gözlüğü bulabilirsiniz.

Cartier’nin bu yaz sezonunda kadınların hem güneşle başa çıkabilmelerine yardımcı olacak güneş gözlükleri hem de normal lensli olanları ikonik panter motifiyle süslenmiş. Panthère de Cartier’nin yeni gözlük koleksiyonunda yer alan tasarımlar, mükemmeliyet ve zanaatkarlığın temel ilkelerinden ödün vermiyor. Buralardan alınan ilhamla ve modern yaratıcılığın odak noktasıyla doğan gözlükler, hem şıklık hem de kalite arayan kadınların gözdesi olacak.

Cartier’nin ikonik figürü panter, Maison de Cartier geleneği el işi mücevhercilik teknikleriyle bu koleksiyonun sofistike ifadesini vurguluyor. Jeanne Toussaint tarafından Maison de Cartier için tasarlanan ve markanın hemen hemen tüm mücevher koleksiyonlarında yer alan bu ikonik figür, altın, platin, rutenyum ya da metal ve asetatın oldukça dayanıklı bir bileşimine sahip. Her gözlüğün birleşme noktalarında konumlanarak bakışlarınızın bekçiliğini yapıyor.

Cartier’nin estetik anlayışı, oldukça hafif ve cesur koleksiyon tasarımıyla, klasik ve avangart arasındaki dengeyi yeniden tanımlıyor. İkonik tasarımlarını yorumlamaya devam eden Cartier, bu koleksiyon ile Maison’un gözlük sanatındaki uzmanlığını kanıtlayan yenilikler sunuyor.