Dünyanın en pahalı saatlerine imza atmasıyla tanınan markanın St.Regis oteli altındaki butiği ve saatleri önümüzdeki dönem çok konuşulacağa benziyor.

Richard Mille Türkiye’deki İlk Butiğini Maçka’da Açtı

Dünyanın en pahalı saatlerine imza atmasıyla tanınan markanın St.Regis oteli altındaki butiği ve saatleri önümüzdeki dönem çok konuşulacağa benziyor.

Richard Mille’in Türkiye’de açılan ilk butiği, uygulanan tasarım ve formlar ile malzeme ve renklerin oluşturduğu çeşitliliklerle dikkat çekiyor. Sophie Mallebranche’ın tasarladığı çağdaş görünümlü ve dokunmuş metalden elde edilen koyu tonlar ve kırık camdan hazırlanan malzemeler, geleneksel Makassar abanozundan elde edilen kahverengi tonlarla bir araya gelerek dikkat çekici bir kontrast yaratıyor. Yumuşak tonlarda aydınlatılmış tavanları canlandıran zarif kıvrımlar, duvarlardaki renk tonlarının dansıyla birleşiyor.

100 metrekarelik butik, spor saatlerden sofistike tasarımlara, kadın saat koleksiyonlarından mücevherlerle sınırlı sayıda üretilen tasarımlara kadar kapsamlı ve şık parçaları sunuyor. Butik, Richard Mille tutkunlarından ve koleksiyonerlerden gelecek talepleri karşılayacak özel bir saat atölyesine de ev sahipliği yapıyor. Oldukça konforlu ve ferah ana salonunda ise, Richard Mille’in sembolü olan büyük 3D saat, oyma detaylı camda sergileniyor.

Richard Mille Avrupa, Orta Doğu ve Afrika CEO’su Peter Harrison, İstanbul’un tıpkı Londra, New York ve Paris gibi dünyanın diğer harika şehirleri arasında yer aldığını belirterek sözlerine devam etti; “İstanbul hem oldukça hareketli bir şehir, hem de lüksün önemli bir adresi. Ayrıca dinamik ve misafirperver bir bölge olması, İstanbul’u Richard Mille’in Türkiye’deki ilk girişimini hayata geçirmesi için de kusursuz bir şehir yapıyor.”

Fırsat bulduğunuz anda ziyaret etmeyi ihmal etmeyin ancak şunu da unutmayın ki firmanın ürettiği saat modellerinin birçoğu limitli üretim ve fiyatları da oldukça yüksek meblağlardan başlayarak hep yukarı doğru ilerliyor.

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok