Panerai’den İki Yeni Luminor Due

Bu iki yeni model, 45 mm çaplı Luminor kasa ve büyüleyici antrasit kadranın yanı sıra P.4001 ve P.4002 otomatik kalibrelerin ileri teknolojisine sahipler.

Sofistike bir teknolojiye ve sade, minimalist hatlara sahip yeni Luminor Due 3 Days Automatic (PAM00943) ve Luminor Due 3 Days GMT Power Reserve Automatic (PAM00944), tarihsel ve modern referansların mükemmel birer sentezi.

Her iki model için de tercih edilen AISI 316L paslanmaz çelikten Luminor Due kasanın birkaç milimetrelik kalınlığına, net hatları ve kurma tepesini koruyan karakteristik köprü aparatıyla her Panerai saatin genetik kodunda var olan muhteşem geçmişin büyüsü eklendi. Küçük saniye sayacıyla tarih penceresinin yer aldığı antrasit kadran, klasik Panerai tasarımına ve bu son derece zarif saate kesinlikle sportif bir ruh katan satiné soleil finisaja sahip. Saat işaretlerinin ışık saçan bej maddesini içeren ve üst üste yerleştirilmiş olan iki diskin kullanıldığı kadranın sandviç yapısı, gerek karanlıkta gerekse tüm ışıklandırma koşulları altında saatin son derece kolay okunmasına imkan sağlıyor.

Hem Luminor Due 3 Days Automatic (PAM00943) hem de Luminor Due 3 Days GMT Power Reserve Automatic (PAM00944) modelinde, güç rezervi göstergesi kullanıldı. Birinci model için tercih edilen gösterge daire şeklinde ve saatin arkasında konumlandırılırken, ikinci bir zaman kuşağındaki zamanın okunabilmesine imkan sağlayan ve öğleden önce/sonra gösterimine sahip GMT fonksiyonun da eklendiği ikinci modelde ise güç rezervi göstergesi kadran üzerinde saat 5 konumunda yer alıyor. Bu iki ilave fonksiyon ise, P.4002’yi P.4001’den ayıran özellikler. Her iki mekanizma da üç günlük güç rezervine sahip otomatik kalibreler ve yine her ikisi de kasanın arkasında yer alan safir cam pencereden hayranlıkla izlenebiliyor. Bu iki mekanizmanın boyutu 13¾ ligne ve her ikisi de yüksek özgül ağırlığı nedeniyle tercih edilen bir malzeme olan tungstenden yapılan ve merkezin dışında yer alan bir mikro rotora ve iki adet zemberek tulumbasına sahipler. Balans, saatte 28.800 titreşim frekansla salınım yapıyor ve kalibrenin güçlü ve güvenilir bir yapıya sahip olmasına imkan sağlayan ikiz desteğin yer aldığı bir köprüyle sıkı bir şekilde konumunda tutuluyor. Kullanışlı saniye sıfırlama mekanizması, saat ayarlanırken balansı durdurarak saniyeleri sıfırlıyor ve böylelikle saat doğru bir şekilde senkronize edilebiliyor.

Yeni Luminor Due saatlerde, bej renkli dikişlerin şık bir kontrast yarattığı kahverengi timsah derisi kayış kullanıldı ve bu saatler 3 bara (yaklaşık 30 metre derinliğe) kadar su geçirmezlik özelliğine sahipler.