Çocuk Olmak Bir Ruh Hali, Yaşla İlgisi Yok!

 

Mustafa Kemal Atatürk, bugünü tüm dünya çocuklarına armağan ederken biz büyümeyen çocukları da muhakkak düşünmüştü. O sebeple her 23 Nisan, daha da çocuksu bir coşku hissetmeniz normal.

Coşkulu 23 Nisan kutlamaları her ne kadar artık ortalıkta pek gözükmese de, bir neslin hafızalarında yer ettiğini inkar edemeyiz. En güzel 23 Nisan’lar galiba o günün öneminin hiç düşünülmediği, anlamının hiç sorgulanmadığı ve o coşkunun hiç özlenmediği günlerdi. Umursamazlıkta zirvede oturduğumuz yani en çok çocuk olduğumuz günler.

Ancak çocuk olmak her an elimizin altında duran bir kapı kolu gibi düşünün. Kapıyı açıp harikalarla dolu bir dünyaya geçmek için bahane aramanıza gerek yok. Kronolojiye aldırmayanlar büyükler ile gerçek çocukların her anlarını oyun, eğlence ve umursamazlıkla doldurmak istemeleri gayet makul. O sebeple hiçbir zaman büyümeyecek başka bir çocuktan MINI’den hep oyunlu ama eğiten oyuncaklar var.

Merak ve onu tatmin için yeterli düzeyde eğitim bir çocuğun gelişmesi için en az gıda kadar önemli. O sebeple MINI çocukların dünyasına en kaliteli malzemelerden ve çevreci ürünlerle girerek onlara merak aşılayan ve aynı zamanda biraz ebeveyn desteği ve eğitimle geleceğe hazırlayan bir dizi oyuncağı görücüye çıkardı.

MINI Kids Craft Set Animals ve MINI Kids Craft Set Automotive çocukların yaratıcılıklarını ve kaşif yönlerini ortaya çıkaracak şekilde geliştirildi. Evdeki boş kartıon kutulardan örneğin yapabilecekleri kendi oyuncaklarıyla hem el becerisi hem de var olan kaynakların sorumluca kullanılması konusunda bilinç kazanabilirler. FSC sertifikalı kağıtları ve yüksek kaliteli ‘Stabilo Woody 3 in 1’ renkli kalemleriyle MINI Colouring Car Set ise kendi MINI otomobillerini yaratma imkanını onlara verecek.

Bunlardan başka daha küçük çocukların en sıcak ve samimi arkadaşları olmaya aday MINI Knitted Car, yorulan kaşiflere her zaman sıcak bir kucak olabilir. MINI Iron-On Patch Set ile tişörtlerini veya jean’lerini kendi istedikleri gibi kişiselleştirmeyi bir ebeveyn gözetiminde öğrenebilirler.

1:36 ölçeğinde küçültülmüş MINI Cooper S Pull Back araçlarıyla hızlı yarışçı olma yolunda bir adım atabilir veya üç yaşından büyüklerse daha gerçekçi bir yarış deneyimi sunan MINI John Cooper Works Go-Kart, MINI deneyimini birinci elden yaşamalarını sağlayabilir ancak tekerlekleri kendilerinin hareket ettirmesi şartıyla.

Nihayetinde emek harcamadan hiçbir şeyin kendiliğinden olmayacağını öğrenmek için emin olun bu da harika bir yol. Bütün bu macera dolu deneyimlerin ertesinde ise kendilerini MINI World Cushion üzerine atıp, bizi böylesine güzel bir şekilde ağırlayan dünyamızı düşünmeleri için onlara siz yol gösterebilirsiniz. Sorumlu bireyler yetiştirmek ne de olsa ebeveyn olmanın ilk şartı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Yazı: Kemal Can