Coachella’da BMWi İmzası

 

Son iki yıldır dünyanın en büyük müzik ve sanat festivallerinden biri olan Coachella’nın sponsorluğunu yapan BMWi, aynı zamanda tanınmış bir tasarımcı olan Portugal.The Man solisti John Gourley’e festivale özel iki model tasarlattı.

1999 yılından bu yana her sene Kaliforniya’nın Indo şehri yakınlarında, Colorado çölü içinde yer alan Coachella Vadisi’nde düzenlenen Coachella Valley Music & Art Festival sanat ve müzik dünyasının en renkli ve eğlenceli buluşmalarından biri. Bu sene 13-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen festivale, aralarında Beyoncé, Eminem, Portugal.The Man, David Byrne, Fleet Foxes, Jamiroquai gibi isimlerin de bulunduğu 94 müzisyen ve grubun yanı sıra pek çok sanatçı ve tasarımcı, festivale özel yarattıkları yerleştirmelerle katıldı.

Çevre ve sürdürülebilirlik vurgusuyla yapılan ve dünyaca tanınmış müzisyen ve sanatçıların yanı sıra genç yeteneklere de yer veren festival bugün dünyanın en büyük ve tanınmış müzik ve sanat organizasyonlarından biri sayılıyor ve son iki yıldır BMWi’nin sponsorluğunda gerçekleşiyor. Festival öncesi sosyal medyada #roadtocoachella tabelasıyla festivalle ilgili gelişmeleri aktaran marka, Grammy ödüllü ABDli ünlü rock grubu Portugal. The Man’ın solisti John Gourley tarafından tasarlanan BMWi modellerini de paylaştı.

John Gourley sadece müzik kariyeriyle değil başarılı bir tasarımcı olmasıyla da biliniyor.  Gourley, BMWi elektrikli otomobiller üzerine yaptığı tasarımlarda, Coachella’nın sanat ve müzikle yoğurulan atmosferinden ve dünyanın dört bir yanından binlerce katılımcının temsil ettiği çok-renklilikten ilham aldığını söylüyor. BMWi tarafından festivale davet edilen ve dünya genelinde takipçileri bulunan sosyal medya ünlüleri (influencer) Gourley tasarımı BMWi otomobillerle festival alanına gelişlerini yine #roadtocoachella tabelası üzerinden paylaştılar.

Yazı: Deniz Güneş