Ve Nihayet Harry Winston İstanbul’da !

Elmasların Kralı lakaplı dünyaca ünlü mücevher ve saat evi İstanbul’daki ilk butiğini geçtiğimiz günlerde açtı. 

1932’de New York City’de kurulan Harry Winston, mükemmel işçilikli mücevherler ve seçkin saatçilik alanındaki standartları günümüzde de belirlemeye devam etmektedir. Jonker, Hope ve Winston Legacy elmasları gibi dünyanın en ünlü değerli taşlarını koleksiyonuna kazandırmaktan ve Hollywood’un önde gelen hanımlarını kırmızı halıda süslemeye uzanan yolculuğuna kadar Harry Winston, seksen yılı aşkın süredir var olanın en iyisini simgeliyor.

Harry Winston sarı pırlanta gerdanlık, 93.02 karat.

Merkezi New York’ta bulunan markanın New York, Beverly Hills, Londra, Paris, Cenevre, Roma, Tokyo, Hong Kong ve Şangay da dahil olmak üzere tüm dünyadaki butiklerine şimdi İstanbul, Emaar Square’deki de katıldı. 249 m2’lik salon, Harry Winston’ın, aralarında günümüzün en mükemmel işçilikli pırlanta ve nadide değerli taşlarının bulunduğu muhteşem mücevher ve saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Özel bir malikânenin zarafetini ve samimiyetini yakalamak üzere tasarlanmış olan iki katlı yeni salon, geleneksel Winston tarzının çağdaş bir yorumunu yansıtıyor. Yumuşak kahve ve gri tonlarından oluşan renk paleti, özel olarak tasarlanmış siyah lake ve antik bronz mobilyayla, özel sipariş avizeleri, el işi boncuklarla süslenmiş ipek duvarları ve antika dokunuşları tamamlıyor.

Çarpıcı bir siyah-beyaz yıldız yağmuru motifiyle bezenmiş görkemli mermer fuayede, Harry Winston’ın en özel tasarımları sunuluyor. Harry Winston’ın lüks mücevher ve gelinlik mücevheri koleksiyonlarının yanı sıra son teknoloji saat koleksiyonlarına ayrılmış alanlar, misafirlerin Harry Winston’ın simgesi olan son derece saygın ve kişiye özel bir deneyim yaşamasını sağlarken, suit odaları ile de ayrıcalıkta en üst seviyeyi belirleyen lüks bir deneyim sunuyor.

 

Yazı: Kemal Can