Mücevherde Pratiklik Dönemi

 

Pahada ve bazen de yükte ağır mücevherlerin son dönemde yeniden yükselişte olmasının en büyük sebebi dönüştürülebilir olmaları. Nasıl mı ?

Yeni neslin mücevher anlayışı bir öncekinden hatta kendisinden önceki tüm jenerasyonlardan farklı. Çünkü günümüzde mücevher alışverişi yapan kişiler bunları kasaya kaldırmaktansa gündelik hayatları içerisinde kullanmayı tercih ediyor. Haliyle eski ve görkemli mücevherlere talep de sınırlı oluyor. Bu durumu tersine çeviren harika tasarımlar son zamanlarda hem mücevher alıcısı kadınların hem de aynı anda birkaç farklı mücevheri sevdikleri kadına hediye edebilen erkeklerin kurtarıcısı. Eşsiz tasarımlara imza atan eski İstanbullu dünya markası Adler, son zamanlarda bu tipteki tasarımlarıyla akıl çeliyor. Dönüştürülebilir mücevher tasarımlarının en sıradışı güzellikte olanlarından bazılarına yakından bakalım:

Regalia

Kalbinde, pırlantalarla bezeli istisnai bir tanzanit yer alıyor. Derin ve yoğun bir lacivert renge sahip bu değerli taş, dekolte üzerinde istenilen mükemmel yerini bulmak için, inci ve tanzanit şelalesinin üzerinde kayıyor.

Arzu edilmesi halinde, bir yüzüğe de dönüşebiliyor. Daha mütevazı bir ruh hali durumunda yerini, yine görkemli bir duruşa sahip bir “pırlantalıya” bırakıyor…

Regalia kolye, yüzük ve iki değiştirilebilir parça, beyaz altın üzerine 81.10 karat bir büyük tanzanit, toplamda 819.52 karat küçük tanzanit, 88 adet inci ve 16.275 karat 766 adet pırlantadan oluşuyor.

Nahua

Adler’in yeni koleksiyonundaki inci kolye ilhamını ve adını Aztekler’in atası sayılan “Nahua”dan alıyor. Başroldeki 13.10 karatlık damla kesim pırlanta, su damlasını anımsatan iki sıra inci arasında yükselmekte olan güneş gibi duruyor. Art arda gelince bakırımsı bir renge bürünen Filipinlerin 36 adet altın renkli incisi ve Avustralyanın 76 adet beyaz Keshi incileri benzersiz parlaklığıyla büyülüyorlar.

Kolye üzerinde tılsımın yerini değiştirebilir veya nadir pırlantasını yüzük olarak kullanabilirsiniz.

Bir başka dönüştürülebilir mücevher tasarımına örnek için buraya tıklayın.

Yazı: Kemal Can