Hızlı Klasiklerden Hoşlananlara Yeni Speedmaster

Omega’nın ikonik saat koleksiyonu Speedmaster son yıllarda internetin de etkisiyle çok gözde. Yeni modellerin sürekli görücüye çıktığı koleksiyona yeni bir limitli üretim daha eklendi: CK 2998.

Orijinal Omega CK 2998, 1959 yılında üretildi ve o günden bu yana koleksiyonerler için dünyanın en çok rağbet gören vintage Speedmaster'larından biri oldu. Alpha ibreleri, simetrik kasası ve koyu bezeliyle saatlere büyük ilgi duyan saat tutkunları arasında her zaman güçlü bir yere sahip oldu. Bu model ayrıca uzaydaki ilk Omega olmasıyla önemli bir itibara sahip. 1962 yılında astronot Walter "Wally" Schirra, Mercury programının "Sigma 7" görevi esnasında kendi Speedmaster'ı olan CK 2998'i bileğine takarak tarih yazdı.

Bugün Omega bu klasik modeli en yeni saati için bir ilham kaynağı olarak kullanıyor. İkonik özelliklerin birçok kısmı korundu ama bu saat baş döndürücü tasarımında yapılan pek çok yenilikle yeni hayranlara ulaşma görevinde.

Üç alt kadranın tamamı, dakika çemberi, cilalı seramik bezel ve beyaz mineli pulsometre ölçeği siyah renkte. Ayrıca saatte iç kısmı mikro perfore beyaz kauçuk olan siyah deri kayış da bulunuyor.

Bu koleksiyonluk saatlerden 2998 adet üretildi ve her kasanın arkasında o saate özgü limitli üretim numarası, orijinal Deniz Atı madalyonu ve "SPEEDMASTER" yazısı bulunuyor.

 

Yazı: Kemal Can