BMW M, 30. Yaş Gününü Kutluyor

BMW, bu özel yıl dönümünü 300 adet üretilecek BMW M4 Convertible Edition 30 Jahre isimli modelle taçlandırdı. 

1988 yazında satışına başlanan BMW M3 Convertible, motorsporlarına ilgi duyan otomobil sevdalıları için harika bir şeydi. Şöyle düşünün, motor ve süspansiyonu yarış otomobilleriyle aynı olan üstü açık bir spor otomobilin keyfini hergün işe gidip gelirken sürebiliyor olmak. Bunu dönemin ‘çılgın’ zeitgeistıyla birleştirirseniz; M serisine eklenen bu tamamlayıcı halkanın 30’uncu yaşını siz de bizimle kutlarsınız.

BMW’nin bu ‘genç’ otomobilin 30’uncu yaşı için ürettiği yeni BMW M4 Convertible Edition 30 Jahre, M4 Convertible modeli üzerine inşa edildi. Bu dört kişilik üstü açık spor otomobil tam 450 beygir güç üretebiliyor. Spesifik SPORT konfigürasyonunda M egzos sistemi, Adaptif M süspansiyonu, Dinamik Denge Kontrolü (DSC), Aktif M Diferansiyel standart. Gerçek bir spor otomobilden ve BMW’den yüksek teknoloji, güvenlik ve sürüş keyfi adına ne beklerseniz hepsi hatta fazlası bu özel otomobilde var.

İleride muhakkak ki müzayedelerin gözdesi olacak BMW M4 Convertible Edition 30 Jahre, 1988’deki öncelinin görücüye çıktığı zamana saygı duruşu niteliğinde metalik Macao Blue ve yarış geçmişine ithafen metalik Frozen Dark Grey renk seçenekleri sunuyor. Ön ızgaranın ve yandaki minik ızgaraların etrafındaki BMW Individual High Gloss Shadow Line kontürleri aynı zamanda modeli simgeleyen M harfli logoda ve 20 inç’lik yıldız kollu jantlarda da görebilirsiniz. 20 inç tekerler özellikle bu edisyon için önerilen mat Orbit Grey renginde.

Merino deri iç tasarıma otomobilin boyasına uyumlu olması için iki farklı ton seçeneği sunuluyor: Siyah/Fjord Blue ve Siyah/Silverstone. İç tasarımın önemli bir başka unsuru olan karbon fiber kaplamalar da bu modelin her iki versiyonu için standart düşünülmüş. Yolcu tarafında gösterge panelinde aracın özel ve limitli olduğunu belirtmek için “30 Jahre Edition 1/300” ibaresi görülüyor. Bu harika spor otomobille BMW’nin sportif geçmişine biz de saygı duruşunda bulunuyoruz. Mutlu yıllar BMW M3 Convertible !

 

Yazı: Kemal Can