Küçük Prens Bradley Cooper

Bradley Cooper, Küçük Prens için Los Angeles dışında çölde motorsiklet kullanırken görüldü.

Aktör Bradley Cooper keşke Küçük Prens filmi için bir şeyler yapmış olsaydı da bu harika kitabın film versiyonunu izleseydik. Bu güzel dileklerimiz şimdilik cebimizde kalsın. Cooper’ın çölde Küçük Prens için motorsikletle yaptığı çekimler esasında IWC saatleri içindi. Cooper IWC’nin tarihinde ilk kez tek bir ünlü ile reklam kampanyası yapacağı kişi ve Küçük Prens de firmanın Big Pilot’s Watch Edition “Le Petit Prince” isimli saati aslında. Cooper çekimlerde vintage bir uçak önünde motor üzerinde bu saati takarken görülüyor. Küçük Prens’in başladığı yerde, çölün ortasında bir yerlerde.

Çok yakında bu reklam kampanyası interneti kuşatacak o sebeple şimdiden bu imajlara hazırlıklı olun. Bu güzel saatin öyküsü ise daha önemli: Antoine de Saint-Exupéry’nin efsanevi Küçük Prens romanı dışında bir maceraperest ve pilot olduğunu belki biliyorsunuzdur. Kendisinin bir gün uçağıyla havalanıp bir daha geri dönmediğini ve uçağının enkazının da bulunamadığını biliyor muydunuz? Kendisinden sonra kurulan vakfı Antoine de Saint- Exupéry Youth Foundation için IWC düzenli olarak Pilot saatleri üretiyor ve vakfa bağışta bulunuyor.

Burada Cooper’ın kolundaki model, 46 mm gibi devasa bir kasa çapına sahip ve bileğinizde kesinlikle kendisini hissettirecek türden bir saat. WC’nin Antoine de Saint-Exupéry’nin en ünlü edebi eseri onuruna tasarladığı özel edisyonların simgesi haline gelen karakteristik mavi kadranla süslü. Saat seramik parçalarıyla Pellaton otomatik kurma sistemi barındıran IWC üretimi 52110 kalibre mekanizma ile çalışıyor. İki yay tamburu sayesinde 7 günlük güç rezervine sahip ve yumuşak demir iç kasası manyetik alanlara karşı optimal koruma sağlıyor.

Bunun gibi saatler sayesinde toplanan bağışlarla dünyanın çeşitli ülkelerinde çocuklar için hastaneler ve kütüphaneler yapılıyor. O yüzden IWC’nin içinizdeki çocuğa hitap etmek için Küçük Prens’le sizi cezbetmesine izin verin. Bu sayede belki de içinizdeki pilotu keşfeder ve böylece dünya çocuklarının yaşamlarını iyileştirmek için destek olursunuz.

Yazı: Kemal Can