Dubai’de Hafta Sonu

Parti sezonunu erken açmak isteyenler için kısa program…

Adı lüksle eş anlamlı Dubai aynı zamanda dünyanın eğlence merkezi. Şık tasarımcı butikleri, su sporları, ultramodern mimarisi ve müzeleri ile tanınan şehir aynı zamanda çok canlı bir gece hayatına sahip. Yaz sezonunu erken açıp biraz D vitamini biraz da moral depolamak isterseniz Dubai’de lüks hafta sonu kaçamağı önerilerimize bir göz atın…

Nerede kalalım: Dukes Dubai

Zaten kısacık bir zamanım var, otelden hiç çıkmasam da her şey ayağıma gelse diyorsanız gidebileceğiniz en doğru otel Dukes Dubai. Oda dekorasyonlarından odalarda ve iç mekanlarda sergilenen orijinal sanat eserlerine kadar İngiliz etkisinin her köşeye sindiği bu lüks otel Palm Jumeriah’ın merkezinde yer alıyor.

Devasa bir braseri havasındaki lüks Great British Restaurant deniz manzaralı ve açık mutfak düzenlemesi sayesinde şefleri çalışırken izleyebiliyorsunuz. Orijinal sanat eserleri ile oldukça şık tasarlanan deniz veya havuz manzaralı odalarda aydınlatmaya özellikle dikkat edilmiş. Otelin 64’ü süper-lüks süit olmak üzere 279 odası ve 287 dayalı döşeli stüdyo veya tek odalı dairesi bulunuyor.

Otelin 14’üncü katında yer alan son teknoloji spor salonu ve kapalı yüzme havuzu da muhteşem körfez manzarasına bakıyor. Havuz başında yoga derslerinin yanı sıra Dreamworks Spa’nın mönüsündeki onlarca rahatlatıcı terapiden birini seçmek mümkün. Akşamı Champange & Tea Lounge’da (aşağıda) karşılamadan önce, havuzda ıslanan saçlarınızı Tony & Guy kuaför salonunda yaptırabilirsiniz.

Ne alalım: Etoile La Boutique

Birçok lüks markayı bir arada bulabileceğiniz bu mağaza köklü tasarımcıların yanında yıldızı yeni parlayan isimlere de yer veriyor ve bu anlamda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Etoile la Boutique Dubai Mall of Emirates, Wafi Mall & Galeries Lafayettes ve Dubai Mall olmak üzere üç farklı konumda hizmet veriyor.

Nerede eğlenelim: Zero Gravity

Mutlaka gidilmesi gereken adres, Zero Gravity. Gündüzden geceye kesintisiz partiye devam edebileceğiniz bu ödüllü kulüp sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Mart-Mayıs ayları arasında Fatboy Slim ve Paul Van Dyke gibi DJ’ler eşliğinde havuz partileri, lüks bruch’lar ve gece yarısından sabaha uzayan gece kulübü sizi eğlenceye doyurmaya yeter.

 

Derleyen: Erdir Utku