Çok Yönlü ve Usta İşi Bir Mücevher

 

Hem bir kolye hem de bir taç olabilen Berceuse isimli bu mücevher, 131 yıllık ustalık tekniklerini modern bir tasarımla buluşturan Adler’in tasarımı.

Berceuse, yaklaşan Anneler Günü sebebiyle mücevher evi tarafından başımızın tacı olan annelerimizi hatırlatması için tasarlanmış. Annelik duygusuna saygı niteliğindeki, karakterli ve farklı bir ruha sahip Berceuse adlı kolye ve küpeler tek olarak üretilmiş. İstisnai bir Sri Lanka safiri, tasarımıyla Adler’in kimlik şifrelerini ön plana çıkaran kolyenin ihtişamını pekiştiriyor. İster nazikçe kolyenin üzerine yerleştirilsin, ister pandantif olarak takılsın, kolyenin merkezindeki taş tüm doğallığıyla yerinde parlıyor.

‘Haute Joaillerie’ harikası Berceuse tüm asaletiyle, özgürce bir taça da dönüşebiliyor. Anne figürünün temsil ettiği ideal güzellikten de öte aslında burada onurlandırılan kadının şefkati.

Berceuse kolye 25.10 karatlık damla kesim bir Sri Lanka safiri ve 56.46 karatlık 666 adet pırlantadan oluşuyor. Berceuse küpeler ise, 17.65 karatlık iki adet damla kesim Sri Lanka safiri, 2.06 karat iki adet büyük pırlanta ve 271 adet küçük pırlantayı bir araya getiriyor.

Yazı: Kemal Can