Land Rover Lüksün Yeni İsmini Açıkladı: Range Rover SV Coupé

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtımı yapılan bu yeni SUV, iki kapılı, içi bir özel jetinkini andırıyor ve sadece 999 adet üretilecek.

Harika bir duruş sergileyen yeni Range Rover, Land Rover’ın 50 yıl önce başlattığı lüks SUV sektörüne bugün kazandırdığı yepyeni bir armağan. Akışkan tavanı ve bel kısmı ile gittikçe daralan kuyruk kısmı aracın en başta göze çarpan tasarım özelliklerinden. Diğerleriyse çerçevesiz camları ve panaromik tavanı. Böylece ışığın aracın lüks bir yatı andıran iç kısmından akıp geçmesi ve sürekli bir aydınlık hissiyle sürüş keyfinin karıştırılması arzulanmış. Sofistike ve modern iç tasarımına bakmak isterseniz kapısını açıp içeri girin. Bu arada kapıların elektrikli olduğunu söylemiş miydik ?

Gövde boyası seçenekleri içinde dört farklı renk kombinasyonu seçebiliyorsunuz. Bunlar kendi içinde iki tondan oluşuyor. Contour Graphic, isimli yeni uygulama ile yan havalandırma ve ızgaraların kontrast olacak şekilde boyanması seçenekleriniz arasında. Aynı zamanda bu yeni aracın iç tasarımında aynısını özel jetlerde görebileceğiniz bir işçilikle uygulanmış, ahşap kaplama ve deri seçenekleri kişiselleştirilebilir. Yani siz aracı aldığınızda kendi arzunuza göre önceden verilmiş seçenekler arasından dilediğiniz gibi bir tasarım karması yapabilirsiniz.

Saatte 265 km üzerinde hız yapabilen yeni Range Rover SV Coupé, 565 beygir güç üreten Süperşarjlı 5.0 litre V8 benzinli motora sahip. Bu şimdiye kadarki en hızlı Range Rover ve sıfırdan yüz kilometreye 5 saniyede hızlanabiliyor. 2018’in son çeyreğinden itibaren satışına başlanacak yeni Range Rover SV Coupé, sadece 999 adet üretilecek ve sonra bir daha üretimi olmayacak.

Yazı: Kemal Can