Dünyanın en özel noktalarında en ayrıcalıklı hissedeceğiniz otellere imza atan Aman, 2020’de Aman New York’u Manhattan Adası’nın kalbinde açacak.

New York’un En Heyecan Verici Turizm Projesi

 

Dünyanın en özel noktalarında en ayrıcalıklı hissedeceğiniz otellere imza atan Aman, 2020’de Aman New York’u Manhattan Adası’nın kalbinde açacak.

Aman, bugüne dek saklı cennetlerde açtığı otellerle dünyanın en kaliteli konaklama hizmetini sunmaya gayret ediyor ve bunu da mükemmel şekilde başarıyordu. Grubun şehirlere yanaşmaması aslında bir genişleme politikası gibi görülebilirdi ancak Tokyo’nun Nihonbashi bölgesinde açtığı şehir oteli Aman Tokyo ile bu gelenek bozuldu. Burada Venedik’te Büyük Kanal üzerinde yer alan Aman Venice’ten de belki bahsetmek yanlış olmaz ama Venedik bir metropol değil sonuçta. New York ise Aman’ın bir grup olarak ikinci şehir oteline ve residence projesine sahne oluyor. Kendisine seçtiği bina ise şehrin en güzel noktalarından birisinde yer alan oldukça meşhur bir tarihe sahip Crown Building.

Aman New York’un tepeden görünüşünde binanın sahip olacağı açık havuzların fazlalığı dikkat çekiyor.

Manhattan Adası’nın tam kalbinde yer alan meşhur Beşinci Cadde (Fifth Avenue) ve 57. Cadde’nin kesişim noktasında yer alan bina, geceleri aydınlatılınca tepesine konmuş bir tacı andıran kulesi sebebiyle haklı ismini almış Crown Building. Bina 2015 yılında bir açık artırma ile 1,8 milyar dolara satılmış ve New York’un gördüğü en büyük satış işlemi hanesine adını yazdırmıştı. Akıbetinin ne olacağı ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bir zamanlar Modern Sanatlar Müzesi’ne evsahipliği de yapmış olan bu benzersiz Beaux Arts dönemi mimarisi örneği bina tümüyle renove edilecek ve eski görkemine yeniden kavuşturulacak. Bu büyük renovasyonu Aman, Denniston tasarım danışmanlığı firmasının uzun yıllardır beraber çalıştığı mimar Jean-Michel Gathy ile yürütme kararı aldı.

Bittiğinde binanın 7, 8 ve 9. Katları boyunca 2 bin metrekare alanda hizmet verecek Aman Spa, 25 metrelik bir kapalı havuza sahip olacak. 

İlk üç katı perakende markaları için ayrılan binada en küçüğü 70 metrekareden başlamak üzere 83 otel odasının bulunacağı Aman New York şehir oteli ve 19 tane de residence yer alacak. Bu residence’lardan bir tanesi ise beş katlı ve binanın tepe noktası olacak Penthouse. Sahibinin kim ve fiyatının ne olacağı şimdiden merak konusu. 2020’ye dek bekleyip, göreceğiz.

Yazı: Kemal Can

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok