Çağdaş Mücevherde 25 Yıllık İmza

 

Ela Cindoruk ve Nazan Pak; Türkiye’nin ilk kadın çağdaş mücevher tasarımcıları olmalarının yanı sıra, sanata ve tasarıma katkıları ile de uluslararası başarılara imza atıyor.

Lise yıllarında başlayan dostluk, üniversitede endüstri tasarımı bölümünde devam ettikten sonra, 25 yıllık iş ortaklığına dönüşerek tasarım alanında dünya çapında başarılara kadar geldi.

Türkiye’nin ilk kadın çağdaş mücevher tasarımcılarından olan Ela Cindoruk ve Nazan Pak; Nişantaşı’nda mağaza, atölye ve galerinin yer aldığı mekanlarında, farklı malzemelerden oluşan mücevherler ve objeleri tasarlayıp üretimini de yine aynı çatı altında gerçekleştiriyorlar. İkili aynı zamanda üniversiteler ve kurumlar için koleksiyon üretip tasarım danışmanlığı yapıyor. Mücevherin dışında dekorasyon ürünleri ve kullanılabilir objeler de tasarlayan Ela Cindoruk ve Nazan Pak; farklı tasarımcıların, farklı malzeme, teknik ve yaklaşımlarını sergiledikleri galerilerinde tasarım dünyasına sağladıkları katkı ile de büyük takdir topluyorlar.

Uluslararası pek çok sergiye de katılan Cindoruk ve Pak ikilisi, özellikle mücevherlere olan yaklaşımları ve kullandıkları malzemeler ile çağdaş tasarımın Türkiye’deki öncüleri olarak başı çekiyorlar. Farklı markalarla yaptıkları işbirliklerinde, tasarımın ulaşılabilir özellikte olmasına vurgu yapan ikili, “birlikten güç doğar” ilkesi ile yıllardır aynı heyecanla üretmeye devam ettiklerini söylüyorlar.

ECNP Galeri Hakkında:

Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın 25 yıllık dostluğu ve ortaklığının meyvesi olan elacindoruknazanpak markası, tasarım mücevherler ve objeler ile uluslararası alanda ödüller kazanmış, ulusal ve uluslararası pek çok kişisel ve karma sergiye katılmış, prestijli yayınlarda yer almış ve dünya çapında haklı bir gurura sahip olmuştur. Nişantaşı’nda yer alan ECNP Galeri, aynı zamanda tasarım ve üretim atölyesi ve Türkiye’nin tek tasarıma adanmış galerisi olarak öne çıkıyor.