Range Rover Sport PHEV Cennetin Kapısı’na Tırmandı

99 keskin viraj ve 999 basamaktan oluşan ve yer yer 45 derece eğimli bu yolu çıkarken çekilmiş videoyu izlerken sizin de nefesiniz kesilecek. 

Tianmen Dağ Yolu veya daha havalı adıyla Dragon Road, Çin’de efsanevi Cennetin Kapısı’na erişen yol olarak biliniyor. Yeni Range Rover Sport P400e’yi bu zorlu 11,3 km uzunluktaki yol boyunca Panasonic Jaguar Racing pilotu Ho-Pin Tung, Dynamic modda ve Terrain Response 2 sistemi açık olarak kullandı.

Ingenium benzinli motor ve elektrik bataryası gücünü kombine kullanan Terrain Response özellikle ikinci etap yani 45 derecelik eğimle Cennetin Kapısı’na yükselen 999 basamağı tırmanırken devredeydi. Yeni PHEV güç aktarım mekanizması Range Rover’a tamamen şarj olduğunda 50 kilometre boyunca sıfır karbon emisyonu olan bir araç gibi çalışabileceği gücü veriyor.

Ho-Pin Tung bu sıradışı zorlu parkur boyunca hem 300 beygirlik benzinli Ingenium motorun hem de 116 beygirlik elektrik motorunun gücünü kullandı. Böylece kısa ama zorlu görevde maksimum güçle başarıyı sağladı.