Şu Anda Bir Sergi Gezmeye Ne Dersiniz?

British Council ‘Tanışıyor Muyuz?’ isimli dijital sergisiyle size zaman ve mekandan bağımsız bir sanat deneyimi vadediyor.

İlk dijital sergisi ‘Geçen Gece Bir Rüya Gördüm’ 15. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde En İyi Web Sayfası ödülünü kazanan British Council bu kez ikinci sergisi ile karşımızda. ‘Duvarları Olmayan Müze’ görsel sanat koleksiyonundan Ulya Soley küratörlüğünde hazırlanan seçki, zamandan ve mekandan bağımsız bir anlayışla, alışılagelmişin dışında bir sergi deneyimi sunuyor. İzleyicilerinin portrelerin kalıplaşmış değer yargılarını sarsan gücünü keşfetmelerine olanak tanıyan ‘Tanışıyor muyuz?’, Birleşik Krallık portre geleneğinin son 80 yılını temsil ediyor.

Lucian Freud, Jake ve Dinos Chapman, Sarah Lucas, Chris Ofili, Tracey Emin ve 2017 Turner Prize ödülü sahibi Lubaina Hamid gibi Birleşik Krallık modern ve çağdaş sanatının en çok tanınan ve başarılı isimlerinin işleri de yer alıyor. Ayrıca bilgilendirici metin ve seslendirmelerinin yanısıra Sesli Betimleme Derneği işbirliği ile hazırlanan ve görme engelli ziyaretçilerin de sergiyi gezebilmesine olanak sağlayan bir altyapı da düşünülmüş.

Sergiyi hemen gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazan: Kemal Can