Sosyal Medya Videolarınızı Eller Serbest Çekebilirsiniz

 

Artık kayak yaparken, dans ederken ya da müze gezerken profesyonel kalitede videolar çekebilir ve bunları anında sosyal medyada paylaşabilirsiniz. 

Eski model bir kronometreyi andıran bu sevimli şey aslında bir kamera. Ve doymak bilmeyen fotoğraf ve video çekme iştahımızı daha da kabartacak kadar kullanışlı. Cep telefonları neredeyse profesyonel kalitede fotoğraf ve video çekebilirken yeni bir kameraya neden ihtiyaç duyalım ki diyebilirsiniz tabii. Ama Front Row adı verilen bu minik teknoloji harikasını diğerlerinden ayıran en önemli özelliği dünyanın ilk giyilebilir kamerası olması. Bir başka deyişle kamerayı mutlaka elinizde tutmak zorunda değilsiniz; çekim yaparken isterseniz boynunuza asabilir, ceketinizin yakasına veya cebine iliştirebilir ya da çantanıza takabilirsiniz. Front Row sadece 17 gram ağırlığında ve optik görüntü sabitleyici özelliği sayesinde siz hareket etseniz de net ve mükemmel görüntüler kaydediyor. Ve isterseniz istediğiniz sosyal medya üzerinden canlı yayın da yapıyor.

ABD’li ünlü teknoloji firması Ubiquiti’nin geliştirdiği Front Row’un kullanımı gayet kolay. Pembe altın/beyaz ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği olan kamerayı LCD ekran üzerinden kontrol ediyorsunuz. Ekran aynı zamanda video kayıt bakış açınızın ön izlemesini veriyor ve çektiğiniz videoları oynatıyor. Front Row’u dış kenarına yerleştirilmiş tek bir düğme ile açıp kapatabiliyor, fotoğraf veya video moduna getirebiliyorsunuz. Ayrıca hızlı USB-C şarjı, gösterge LED’i, küçük bir hoparlörü ve bir de arka kamerası bulunuyor. Aşağıdaki videoda tüm özelliklerini ve kullanım şeklini görebilir, eğer ilgilenirseniz 399 doları gözden çıkartıp buradan sipariş verebilirsiniz.

Derleyen: Erdir Utku