Sevimli Robot BUDDY Geliyor!

 

Blue Frog Robotics firmasının son aldığı yatırımla oluşturduğu kadroya bakılırsa, ileride hepimizin evine bu robottan bir tane girmesini istiyor. 

Rodolphe Hasselvander tarafından kurulan Fransız robotik şirketi Blue Frog, Atari’den Yves Bléhaut, Robopolis’ten Salim Azouzi, Airlnov’dan Delphine Lefebvre, Maxdata’dan Marc Gourlan gibi isimleri yönetim kadrosuna aldı. Silikon Vadisi’nden Fenox tarafından yapılan yatırım aynı zamanda çeşitli bireysel girişimcilerce de desteklendi ki bunların arasında Infogrames kurucularından Benoit de Maulmin ve Asteelflash kurucusu Gilles Benhamou da var.

Aşırı derecede sevimli ve duygu yüklü BUDDY şimdiye dek geliştirilmiş en ileri düzeyde ev robotlarından birisi. Hem eğitim hem de eğlence konusunda üzerine yok ve tüm aile bireyleriyle de anlaşabiliyor. Hem kişisel asistan hem de ev güvenlik sistemi olan BUDDY aynı zamanda yaşlılara yoldaşlık ve çocuklara ise eğitim veren bir eğlence sistemi olarak çalışıyor.

Üstelik sahip olduğu özellikleri sürekli yeni uygulamalar sayesinde geliştirilebilecek hatta mekanik aksamına modifikasyonlar yapmak veya aksesuar eklemek de mümkün. Sizin BUDDY’niz size özel olacak eğer bunlarla uğraşırsanız çünkü Blue Frog şimdilik “sade” BUDDY satışı yapacak. Gerisi Android platformu üzerindeki kendi mağazasına geliştiricilerin ekleyeceği uygulamaların çeşitliliğine kalmış. Açık kaynak olarak geliştirilen ve 2018’de seri üretimine geçilecek bu sevimli robotun çok yakında pazarlama stratejisi doğrultusunda etrafınızda herhangi bir şekilde peyda olduğunu görürseniz şaşırmayın.