Dijital Bekçi Köpeğiniz Akita ile Tanışın

 

Akıllı cihazlarınızı sanal dünyadan gelecek saldırılara karşı korunmasız bırakmayın.

Akıllı cihazlar çok kullanışlı. Ama güvenli mi? Evinizi tehlikelerden korumak için kurduğunuz akıllı kamera sistemi mesela, dışarıdan müdahalelere ne kadar açık? Ya sizi sürekli dinleyen şu yeni akıllı ses sisteminiz? Bebek monitörleriniz? Akıllı aydınlatma sisteminiz?  Hackerların ev güvenlik sisteminizin tamamına saldırması mümkün mü? Cevap: Evet.

Öyleyse Akita ile tanışın! Silikon Vadisi’nde birbiri ardına mantar gibi bitiveren yüzlerce startup şirketten biri olan Axius’un geliştirdiği bu minik cihaz, bir tür dijital bekçi köpeği görevi görüyor.

Yapmanız gereken tek şey Akita’yı modeminizin LAN girişlerinden birine bağlamak. 10 saniyenizi bile almayacak bu işlemle dışarıdan gelecek her türlü dijital saldırıya karşı güvendesiniz. Akita iyi bir bekçi köpeği gibi sisteminizi sürekli ‘kokluyor’, alışılmışın dışında bir aktivite hissettiği anda tüm sistemi kapatıyor ve akıllı telefon uygulaması aracılığıyla size haber veriyor. Üstelik yapay zekası sayesinde zaman içinde giderek daha da zekileşiyor.