Kış Tatilinizi Karadağ’da Geçirmek İçin 5 Sebep

Vize istememesi, yakınlığı ve her bütçeye uygun seçenekleriyle yaz aylarında Türk turistlerin gözdesi olan Karadağ kış turizminde de iddialı.

Adriyatik sahilinde küçük bir Balkan ülkesi olan Karadağ, bizim Ege ve Akdeniz kıyılarını aratmayan güzellikte kumsalları ve muhteşem doğasıyla daha çok yaz ve macera turizminde öne çıkıyor. Vize istememesi, yakınlığı ve görece ucuzluğuyla, özellikle yaz aylarında Türk turistlerin ilgisini çeken bu sevimli ülkenin kış aylarında da sunacağı çok şey var. İşte size kış tatilinizi Karadağ’da geçirmeniz için beş sebep…

1. Porto Montonegro’da hafta sonu kaçamağı  

Karadağ’ın tatil kentlerinden biri olan Tivat’ta, UNESCO dünya mirası listesindeki Boka Körfezi’nde yer alan beş yıldızlı Porto Montenegro yat limanı, şehrin en lüks konaklama seçeneklerinden biri olan Regent Hotel ile birlikte kışa özel bir program hazırladı.  Yaz aylarında cıvıl cıvıl turist kaynayan bu güzel şehrin kışın büründüğü romantik atmosferin tadını çıkartabilmeniz için hazırlanan bu özel program dahilinde dünyaca ünlü markaların outletlerinde alışveriş turlarından yerel yemek tadımlarına kadar her şey düşünülmüş. Program hakkında detaylı bilgi almak ve 1 Nisan 2018 tarihine kadar geçerli olan özel fiyatlardan yararlanmak için tıklayınız.

2. Kolašin’de kayak

Doğal güzellik, kar kalitesi ve kayak tesisleri konusunda Fransa, İsviçre ve İtalya ile yarışan Kolašin ülkenin kuzeyinde yer alan dağlık bir bölge. Lüks konaklama ve alışveriş olanakları açısından rakiplerine henüz yetişememiş olsa da var olan seçenekler oldukça yeterli. Ayrıca Sheraton grubunun bölgede yeni açtığı Four Points, spası, şık restoran ve gece kulübüyle tatilde lüksten vazgeçemeyenler için iyi bir alternatif.

3. Kotor’da Kış Karnavalı

Karadağ’ın kartpostalları andıran güzellikteki sahil kasabası Kotor’da düzenlenen Kış Karnavalı’na katılmak için Şubat ayını beklemeniz gerekiyor. Bir kültür ve sanat ziyafeti tadında geçen karnavalın amacı bölgedeki sanatçı ve sanat etkinliklerini ve yörenin kültürel değerlerini dünyaya tanıtmak. Beş yıldır düzenlenen etkinlikte sokaklarda dans edebilir, yeler ve popüler sanatçıların sokak konserlerini izleyebilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

4. Hoş geldin Yeni Yıl!

Karadağ yılbaşını karşılamak için de oldukça iyi bir seçim. Turizm pastasından aldığı payı artırmak isteyen ülkenin bütün turistik merkezleri bu özel güne çok kapsamlı programlarla hazırlanıyorlar. Sıcak, eğlenceli ve lüksten ödün vermeyen bir yılbaşı için Karadağ’da bakacağınız adresler, başkent Podgorica’da Hilton, Budva’da Splendid ve Tivat’ta Regent Port Montenegro. Resmiyetten uzak, sabaha kadar dans etmek isteyenler için istikamet Budva’da Top Hill ve Kotor’da Maximus.

5. Tarihi ve turistik güzellikleri sakin sakin gezmek

Karadağ görece olarak el değmemiş bir turizm ülkesi ve bu saflığı kış aylarında daha da fazla ortaya çıkıyor. Çoluk çocuk akın etmiş turistlerden uzakta, sakin ve keyifli bir gezi deneyimi için ılıman iklimli kış ayları ideal. Romantik bir sahil gezisi arzulayanlar ülkenin Adriyatik sahiline, Balkan ve Slav kültürünü yakından tanımak için ise kuzey bölgelerine yönelmelisiniz.

Yazan; Deniz Güneş