Festival Sezonu Açılıyor

 

Müzik Festivali 45 Yaşında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenecek İstanbul Müzik Festivali bu yıl 45. yaşını kutluyor. Tam 45 yıldır İstanbullu sanatseverleri klasik müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan festival, bu yıl “sıra dışı” bir programla 29 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 45. İstanbul Müzik Festivali programında St. Petersburg Rus Oda Filarmonisi, Viyana Oda Orkestrası, Londra Oda Orkestrası, Ebéne Yaylı Çalgılar Dörtlüsü gibi seçkin topluluklardan Hüseyin Sermet, Fazıl Say, Alina Pogostkina ve Mathias Goerne gibi usta solistlere ve genç kuşak sanatçılara uzanan, 600’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 15 mekânında ağırlayacak.

Motosiklet Dünyasını Avrupa’da Buluşturan Festival

BMW Motorrad tarafından bu yıl 3. kez düzenlenecek olan Pure & Crafted Festivali yazın son günlerinde ziyaretçilerine eğlenceli bir hafta sonu vadediyor. Bu yıl 26-27 Ağustos tarihlerinde Altes Kraftwerk Rummelsburg’da düzenlenecek olan festival, motosiklet kültürünü ve yaşam biçimini içeren konseptiyle, motosiklet tutkunlarına ev sahipliği yapacak. Festival özellikle Avrupa’da yaşayanları hem keyifli bir yolculuğa çıkarmış oluyor, hem de etkinlikler sayesinde farklı motosiklet topluluklarını bir araya getiriyor. İlk günü ağırlıklı olarak sahne performanslarıyla geçecek olan festivalde, melankolik post-punk ve new wave tarzıyla dikkat çeken Amerikalı grup Interpol sahne alacak. Bunun yanı sıra Will ToledoCar Seat Headrest, İndie rock grubu Razz, Berlin kökenli grup Picture da sahne performanslarıyla sıra dışı bir hafta sonu vaat ediyor. İkinci gün ise özel yapım motosiklet dünyasının en yenilerinin görücüye çıkacağı, akrobatik şovların yer alacağı etkinliklerle motosiklet dünyasının özgür kapıları açılacak.

Açık Havada Lezzet ve Müzik Şöleni

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul”, eşsiz lezzetlerin, kültürel çeşitliliğin ve Türk mutfağının yaşatılması amacıyla, 11- 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. İstanbul Sarıyer Event Garden’da organize edilen etkinlik, Türkiye’nin en geniş kapsamlı Gastronomi festivali olma özelliğini taşıyor.

Dünya lezzetleriyle birlikte tüm tatların yer verileceği GurmeFest İstanbul’ da ziyaretçileri birçok sürpriz bekliyor. Çocuklara yönelik etkinliklerin de olacağı Festival’de 4 gün boyunca; tadımlar, piknikler, sunumlar yapılacak, yeni lezzetler tanıtılacak. İzlemekten keyif aldığınız birbirinden yetenekli şefler, seminer ve atölye çalışmalarıyla evde et-yemek pişirme tekniklerini, mutfak ekonomisi ve sırlarını yemek tutkunlarıyla paylaşacak. Festival kapsamında farklı grup ve sanatçıların sahne alacağı etkinlikte, usta müzisyen Ayhan Sicimoğlu ile 14 Mayıs akşamı dans etmeye hazırlanın!