Araç Çağırma Hizmetinde İki Yeni Uygulama

SON YILLARDA ÖZELLİKLE BÜYÜK ŞEHİRLERDE YOĞUN TALEP GÖREN ARAÇ ÇAĞIRMA HİZMETLERİNE YENİLERİ EKLENDİ. YAKLAŞIK 1.5 MİLYON DOLARI AŞAN PAZARDA REKABET İYİCE KIZIŞIYOR.

Yerli uygulama Olev ABD’li devlere meydan okuyor!

Konforlu şehir içi yolculuğu yasal bir zemine taşıyan mobil uygulama Olev, geçtiğimiz Kasım ayında kullanıma sunuldu. Ertunç Çiriş tarafından hayata geçirilen OlevVIP araçlarla şehir içinde adresten adrese ulaşım sağlayan ilk yerli girişim olma özelliğini taşıyor. İlk etapta sadece İstanbul’da kullanılabilecek olan OleviOS ve Android tabanlı mobil cihazlarda çalışıyor. Olev’i kullanmaya başlamak için, yolcunun gideceği adres bilgisini girmesi ve ‘Çağır’ butonuna dokunması yeterli oluyor. Sonrasında kullanıcı yolculuk sonunda ödeyeceği yaklaşık tutarı ve rotayı görüntüleyip işlemi onaylıyor ve bulunduğu konuma en yakın araç sistem tarafından yönlendiriliyor. Yaklaşık bekleme süresi ile birlikte aracın konum bilgisi de uygulama ekranında gerçek zamanlı izlenebiliyor. Aracın ulaşmasının ardından başlayan yolculuk boyunca, sürücü rotayı kendi mobil cihazı üzerinden takip ettiği için, yol tarif etmeye de gerek kalmıyor. Belirtilen adrese ulaşılması ile birlikte seyahat bedeli kullanıcının kredi kartından otomatik olarak çekiliyor. Uygulamada kalite standartlarını artırmak için puanlama sistemi de var.

Careem Körfez Ülkelerinden Sonra Türkiye’de

Körfez ülkelerinde hizmetleri büyük talep gören Careem, en büyük pazarı olan Suudi Arabistan’daki ağına yakın zamanda 6 yeni şehir ekledi. Halen Suudi Arabistan’ın 23 şehrinde çağrılabilen Careem araçları, milyonlarca Suudi Arabistanlıya güvenli bir ulaşım seçeneği sunuyor. Uygulamanın Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere lüks segment araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak. Careem, şoförlü araçlarla ulaşımın güvenli, ve uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. Müşteriler akıllı telefonlarına uygulamayı indirerek veya web sitesini kullanarak, üçüncü seçenek olarak da çağrı merkezini arayarak araç çağırabiliyor.