BOVET 1822, 2016 yılında yenilikçi göstergeleri ile manşetlerde yer alan Récital 18 Shooting Star® modelini tanıtmıştı.

Bovet’den Yeni Bir Sanat Eseri

BOVET 18222016 yılında yenilikçi göstergeleri ile manşetlerde yer alan Récital 18 Shooting Star® modelini tanıtmıştı. Bu saate atfedilmiş olan ödüller modelin rakipsiz kimliğini ve başarılarını kanıtlar nitelikte.

Récital 20 Astérium® modeli ise ünü yayılmış olan halefinin başlatmış olduğu geleneği; eşi benzeri görülmemiş mekanik göstergelere sahip tipik kasa şekli ve süslemeleri ile kusursuz bir biçimde devam ettiriyor. Bunun da ötesinde bu iki saat modeli ile oluşan diptik bizi zamanın ve uzayın ötesinde gerçek bir felsefik seyahate çıkarıyor. Bu saatler ile Pascal Raffy ve BOVET 1822 saat ustaları bizleri zamanın kökenine inmeye ve evreni keşfetmeye davet etmekte. Saat ustaları 24 zaman dilimi içeren Shooting Star için havada süzülüp gezegenimizin gökyüzünden görünüşünü sunarken, bu yeni saat için Dünya’ya geri dönerek bakışlarını gökyüzüne çevirdiler.

Zaman ve uzay kavramları birbirleriyle ilgili ve bağlantılıdır. Uzayı gözlemlemek aslında zamanı gözlemlemektir: şimdiye ve geçmişe gitmek, kökenlerimize ve evrenin köklerine inmektir. İnsanlığın doğuşundan bugüne dek bu gözlemler sonucu entellektüel, bilimsel ve hatta manevi bilgi birikimimiz oluşmuştur. Zamana ve uzaya olan düşkünlüğümüz bizim en vahşi hayallerimizi gerçekleştirmemizi sağlamış ve bilimde, anatomide, uzay keşiflerinde ve elbette ki yüksek saatçilikte en önemli buluşların yapılmasını mümkün kılmıştır.

Zamanı gerçek koleksiyonerler, spekülatif yatırımcılardan çok daha fazla sevmekte. Tutkuları zaman ölçerlerin ve zamanın felsefik, evrensel boyutunun ötesine geçiyor. İşte bu meraklarından ötürü Pascal Raffy ve BOVET 1822’deki sanatkarlar gökyüzüne olan seyahati tasarladı, geliştirdi ve üretti: Récital 20 Astérium®.

www.bovet.com

www.sarksaat.com

Yazar Hakkında

Başka Yazı Yok